Nowy numer 33/2019 Archiwum

801 lat zakonu dominikanów

Dominikanie świętowali 801. rocznicę powstania swojego zakonu. 22 grudnia Mszy św. roratniej w kościele św. Dominika przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

Kaznodzieja nawiązał do wygaszonych świateł w świątyni. –To nie tylko stwarzanie nastroju podczas Mszy św., ale znak czekania na Tego, który jest Światłem – mówił. Kardynał Nycz nawiązał także do obchodzonej tego dnia 801. rocznicy powstania zakonu dominikanów. – Można by szukać wielu uzasadnień i motywacji do dziękczynienia za przeszło 800 lat zakonu dominikańskiego w Kościele. Wśród nich warto wymienić kaznodziejstwo, duszpasterstwo akademickie, ale myślę, że najprostszym motywem jest to, że po 800 latach to ciągle żywy, prężny i mądry zakon – mówił kardynał. Dodał, że duszpasterstwa prowadzone przez zakonników cieszą się dużą popularnością wśród młodych nie tylko w Warszawie, ale i innych miastach, gdzie dominikanie mają swoje ośrodki. Kardynał wspomniał także zmarłego półtora roku temu proboszcza parafii św. Dominika o. Witolda Słabiga oraz o. Jana Górę, twórcę spotkań młodych Lednica 2000.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL