Nowy numer 3/2021 Archiwum

Noworoczne "stop"

Potrzebujesz zatrzymać się w nowym roku? 13 stycznia w Domu św. Faustyny w Ostrówku odbędzie się kolejne "Zanurzenie w Słowo". Hasłem przewodnim noworocznego spotkania ze słowem Bożym będą słowa: "Dlaczego On je z grzesznikami?”.

Całosobotnie spotkania z Bogiem w Jego żywym Słowie - "Zanurzenie w Słowo” - odbywają się w Ostrówku w Domu św. Faustyny co dwa miesiące od trzech lat. Spotkania organizują siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, które opiekują się miejscem, gdzie przed laty pracowała Helena Kowalska.

- Myśląc o Domu św. Faustyny i jego misji, mam takie przeczucie, że to jest miejsce, w którym można odkryć Miłość Boga. To właśnie będąc w Ostrówku, Helena Kowalska zapisała w"Dzienniczku" słowa: "Poznałam, jak bardzo mnie Bóg miłuje” - wyjaśnia s. Weronika.

W "Zanurzeniu w Słowo” uczestniczy prawie 40 osób z Ostrówka, Warszawy i okolic. - Cieszę się, że udało się wybudować większy dom, w którym możemy pomieścić jeszcze więcej osób - mówi s. Weronika.

Krzysztof Kudera w spotkaniach w Ostrówku uczestniczy prawie od samego początku. - Mam wiele codziennych spraw do rozwikłania, rodzinnych, zawodowych. Przyjeżdżam tu, żeby znaleźć u Boga wskazówki. To miejsce jest dla każdego, nie tylko dla "wtajemniczonych” katolików - mówi.

Spotkanie ze słowem Bożym odbywa się w ciszy. - Ważne, żeby podczas czytania słowa Bożego wejść w dialog z Jezusem, stawiać Mu pytania i słuchać. Pomocna jest droga lectio divina, z której korzystamy - wyjaśnia s. Weronika.


Więcej informacji o "Zanurzeniach w Słowo” i zapisach na stronie: www.domfaustyny.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama