Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jeszcze pokolędujmy

Pośpiewajmy Małemu z Zakopower, Golcami, Kapelą ze Wsi Warszawa, chóralnie albo w średniowiecznych strojach.

Chociaż liturgiczny okres Bożego Narodzenia mamy już za sobą, w kościołach nadal możemy adorować Dzieciątko w żłóbku i wspólnie śpiewać Mu kolędy. W najbliższym czasie będzie do tego sporo okazji. 

Przy Kolumnie Zygmunta

13 stycznia o godz. 17 stołeczny ratusz zaprasza mieszkańców Warszawy na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek na placu Zamkowym. Każdy otrzyma śpiewnik, a warszawiakom towarzyszyć będą Dorota Miśkiewicz oraz Kapela ze Wsi Warszawa. Dla zmarzniętych przewidziana jest gorąca herbata.

Na wojskową nutę

Chór Wojskowej Akademii Technicznej da kolędowy koncert 14 stycznia o godz. 19 w kościele Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie (ul. ks. Markiewicza 1).

U akademików

Na koncert polskich i zagranicznych kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego pod dyrekcją Borysa Somerschafa zaprasza kościół akademicki św. Anny w Warszawie. 14 stycznia o godz. 19 rozpocznie się Msza św. z udziałem chóru. Po Eucharystii odbędzie się koncert. 

Muzyka średniowiecza

Średniowieczne utwory bożonarodzeniowe zabrzmią 14 stycznia o godz. 19 w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Warce (ul. Franciszkańska 22). Artyści z zespołu Bona via wystąpią w strojach z epoki.

Zakopower charytatywnie

20 stycznia o 20.30 w dominikańskim kościele św. Jacka przy ul. Freta 10 będzie można posłuchać polskich kolęd i podhalańskich pastorałek w wykonaniu Sebastiana Karpiela Bułecki i zespołu Zakopower. Wydarzenie rozpocznie tegoroczny cykl Charytatywna_Kultura, a całkowity dochód zostanie przeznaczony na sfinansowanie letniego wyjazdu dla podopiecznych grupy Charytatywni Freta. Cegiełki w cenie 50 zł będzie można nabyć 14 stycznia podczas Charytatywnej Niedzieli na stoisku Charytatywnego antykwariatu w krużgankach klasztoru ojców dominikanów oraz przed koncertem.

Z Golcami

Zespół Golec uOrkiestra wystąpi 2 lutego o godz.19 w świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, grając i śpiewając kolędy i pastorałki. Wstęp wolny.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama