Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Podczas spotkania opłatkowego zebrali 6 litrów krwi

Honorowi dawcy krwi z całej Polski dzielili się opłatkiem w katedrze polowej WP. Nie tylko świętowali...

Zwrócił się też bezpośrednio do krwiodawców. - Jesteście bohaterami czasu pokoju, cichymi współpracownikami Boga, narzędziem w Jego rękach. Naśladujecie Boga w dawaniu tego, co najcenniejsze. Jesteście współczesnymi dawcami miłości. Nie spodziewacie się niczego w zamian. Ratujecie ludzkie zdrowie i życie. Dobro, które wyświadczacie nigdy się nie przedawnia. Wystarczy wspomnieć, że w Polsce wykonuje się rocznie około półtora miliona przetoczeń składników krwi – zaakcentował. Na zakończenie życzył przybyłym, by w czasach coraz większej obojętności świadectwo krwiodawców pobudzało innych do bezinteresownego czynienia miłości. - Niech Bóg natchnie i uczyni wrażliwymi serca wielu, aby grono honorowych dawców krwi poszerzało się. Oby pojawiali się nowi, młodzi ludzie, którzy będą służyć bliźnim ofiarując eliksir życia, jakim jest krew – powiedział.

  W spotkaniu uczestniczyły poczty sztandarowe klubów honorowych dawców krwi z całej Polski
Agnieszka Kurek-Zajączkowska / Foto Gość
Po Eucharystii w katedrze rozbrzmiał koncert kolęd w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z Wesołej. Uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem, zwiedzali Muzeum Ordynariatu Polowego, a także posilili się grochówką wojskową. Był czas na wspomnienia i wymianę doświadczeń.

- Mam rzadką grupę krwi A1Rh-. W naszym obrębie tylko nas dziesięciu z czterysta osób miało taką krew, więc tym bardziej czułem, że muszę pomagać. W sumie oddałem 57 litrów krwi – mówił Julian Szmyd, wieloletni prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi im. dr Zygmunta Tokarskiego przy Rafinerii Nafty Jedlicze S.A.

Przez cały czas można też było oddać krew w mobilnym punkcie pobrań krwi, który stanął przed drzwiami katedry.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma