Nowy numer 33/2019 Archiwum

Kard. Nycz o fake newsach

Hejt i fake newsy pozbawiają dziennikarzy wiarygodności - mówił do ludzi mediów podczas spotkania opłatkowego.

- Dziennikarze są grupą niezwykle ważną. Chciałbym, żeby to było wasze powołanie. W ostatnich latach media stają się tą władzą, która kształtuje serca, umysły i współczesnego człowieka o wiele bardziej, niż to było kiedyś - zwrócił uwagę kard. Nycz.

- Odpowiedzialność waszej misji jest niezwykle ważna, szczególnie wzrasta problem, który się nazywa odpowiedzialnością w tym, co i jak się przekazuje: za słowo i treść - dodał.

Wykład na temat "Język postprawdy w mediach” wygłosił dla dziennikarzy prof. Jerzy Bralczyk. Profesor zwrócił uwagę, że dążąc do prawdy za wszelką cenę, oddalamy drugą wartość, znacznie ważniejszą - wartość zgody. Wymienił także negatywne zjawiska w mediach, jak język "hejtu" i "fake newsa".

Na zakończenie kard. Nycz, zwracając się do dziennikarzy, przestrzegł ich przed utratą wiarygodności. - Idąc na te postprawdy, idąc na ten język "hejtu" i "fake newsów", może człowiek pozbawić się wiarygodności, i kiedy będzie mówił rzeczy najprawdziwsze, nie zostanie potraktowany jak ten, który mówi prawdę - mówił kard. Nycz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL