Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kard. Nycz o fake newsach

Hejt i fake newsy pozbawiają dziennikarzy wiarygodności - mówił do ludzi mediów podczas spotkania opłatkowego.

- Dziennikarze są grupą niezwykle ważną. Chciałbym, żeby to było wasze powołanie. W ostatnich latach media stają się tą władzą, która kształtuje serca, umysły i współczesnego człowieka o wiele bardziej, niż to było kiedyś - zwrócił uwagę kard. Nycz.

- Odpowiedzialność waszej misji jest niezwykle ważna, szczególnie wzrasta problem, który się nazywa odpowiedzialnością w tym, co i jak się przekazuje: za słowo i treść - dodał.

Wykład na temat "Język postprawdy w mediach” wygłosił dla dziennikarzy prof. Jerzy Bralczyk. Profesor zwrócił uwagę, że dążąc do prawdy za wszelką cenę, oddalamy drugą wartość, znacznie ważniejszą - wartość zgody. Wymienił także negatywne zjawiska w mediach, jak język "hejtu" i "fake newsa".

Na zakończenie kard. Nycz, zwracając się do dziennikarzy, przestrzegł ich przed utratą wiarygodności. - Idąc na te postprawdy, idąc na ten język "hejtu" i "fake newsów", może człowiek pozbawić się wiarygodności, i kiedy będzie mówił rzeczy najprawdziwsze, nie zostanie potraktowany jak ten, który mówi prawdę - mówił kard. Nycz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama