Nowy numer 34/2019 Archiwum

Rzecznik KEP o bp. Romualdzie Kamińskim

Nowy biskup wciela w życie słowa Franciszka do biskupów w Polsce i w Chile.

- Słowem kluczem do zrozumienia posługi nowego biskupa są słowa "bliskość” i "ojcostwo”. To jest biskup, który żyje między ludźmi, ma dla nich czas - mówił. Dodał, że powszechną praktyką w miejscu, gdzie pracował, był stale uchylone drzwi. - To pokazuje, że można być kurialistą i być między ludźmi - podkreślił rzecznik.

Nawiązując do nowej funkcji bp. Kamińskiego, jaką jest bycie pasterzem warszawsko-praskiego Kościoła, ks. Rytel-Adrianik zwrócił uwagę, że biskup chce kontynuować to, co zrobili w diecezji jego poprzednicy. - To jest biskup, który zna diecezję, jej mocne strony. Jednym z zdań, jakie sobie stawia, jest rozwijanie duszpasterstwa rodzin - mówił rzecznik.

Zwrócił uwagę, że bp Kamiński jest biskupem bardzo maryjnym. - Herb bp. Kamińskiego nawiązuje do herbu św. Jana Pawła II. Przypuszczam, że się na nim wzorował. Z litery "M” wyrasta krzyż, czyli Maryja pod krzyżem, i my też. Poza tym, zawołaniem nowego biskupa są słowa: "Pod Twoją obronę”. Data objęcia urzędu biskupa 8 grudnia wydają się także nie przypadkowe - to uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - mówił duchowny.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL