Nowy numer 42/2019 Archiwum

Mosty między diecezjami

Do kontynuowania duszpasterskiej współpracy zachęcał bp. Romualda Kamińskiego kard. Kazimierz Nycz.

Metropolita warszawski podkreślił 20 stycznia, że ingres biskupa do katedry jest ważnym momentem w życiu każdej diecezji, ale także metropolii. – Warszawa jest bowiem miastem podzielonym od 26 lat na dwie diecezje i wydaje się, że nie wystarczy dla łączności między prawą a lewą stroną Wisły budować mosty i metro. Trzeba budować mosty duchowe i duszpasterskie, żeby służyć temu samemu miastu – powiedział kardynał.

Zwrócił uwagę, że w ostatnich latach udało się zbudować kilka takich mostów. – To współpraca seminariów, wspólna troska o księży chorych i starszych przez wymianę miejsc w naszych domach, wspólny program katechetyczny i podręczniki – wymieniał, życząc biskupowi i Kościołowi warszawsko-praskiemu błogosławieństwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL