Buty pilnie potrzebne!

Nie muszą być nowe, ale ważne, żeby były ciepłe i bez dziur. Czekają na nie bezdomni.

Na półce w "Szafie Przyjaciół", w podziemiach kościoła św. Teresy na Tamce, pozostały już tylko trampki. Brakuje męskich butów dla bezdomnych, którzy w tym miejscu zaopatrują się w odzież. A przecież do wiosny jeszcze trochę czasu pozostało, niejedna śnieżyca, mróz albo plucha przed nami.

Dlatego warszawska Wspólnota Sant`Egidio, która na Tamce prowadzi punkt wydawania ubrań, prosi o przejrzenie własnych szaf i rzeczową pomoc. Pilnie potrzebne są ciepłe, męskie buty. Fason i wzór dowolny. Mogą być używane. Ważne, żeby były ciepłe i nie zniszczone.

"Spotkaliście kiedyś anioła? U nas pojawił się ze dwa tygodnie temu. Miał około czterdziestki, był całkiem przystojny, ubrany w czarną puchową kurtkę. Tego wieczoru zaczęła się śnieżyca, w godzinę zasypało wszystko, ale śnieg szybko topniał pozostawiając po sobie potężne kałuże. (...) No i ...zjawił się on, z 8 parami nowych, porządnych zimowych butów, na które także my spoglądaliśmy z zazdrością. Tej nocy ośmiu bezdomnych więcej miało suche nogi. Takich aniołów jest więcej. Niedawno jeden z nich o imieniu Szymon, wraz z bratem o imieniu Mateusz, podarowali nam ich kilkadziesiąt, starannie przeszukując internet, by znaleźć buty jak najodpowiedniejsze dla ludzi, którzy całe dnie i noce spędzają na ulicy i często mają spuchnięte i poranione nogi. Bezdomni chwalą je za każdym razem, gdy się spotykamy. Także to się jednak skończyło, a wciąż przychodzą do nas ludzie, których na porządne, zimowe buty nie stać" - piszą członkowie wspólnoty na portalu społęcznościowym

Buty można przynieść do Szafy Przyjaciół (ul. Tamka 4a) w najbliższą sobotę, 3 lutego w godz. 11-15. W razie pytań można kontaktować się meilowo: szafaprzyjaciol@gmail.com.

Do "Szafy Przyjaciół" można też przynosić męskie ubrania (bo tych potrzeba najwięcej), koce, śpiwory, kosmetyki i środki czystości.

Wspólnota Sant’Egidio jest ruchem świeckich założonym w 1968 r. w Rzymie przez Andreę Riccardiego. Obecnie skupia ok. 60 tys. osób w 73 krajach.

Świąteczne obiady dla ubogich są przez nią organizowane na całym świecie. W Warszawie wspólnota funkcjonuje od 2008 r. i liczy ok. 50 osób.

Poza pomocą bezdomnym angażuje się m.in. we wspieranie osób starszych i chorych, przeciwdziałanie przemocy i ksenofobii, działania na rzecz pokoju i międzyreligijnego pojednania.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..