Nowy numer 33/2019 Archiwum

Dzień Chorego w Warszawie

Kardynał Kazimierz Nycz odprawił Mszę św. w hospicjum przy Krakowskim Przedmieściu. To początek obchodów Dnia Chorego.

Tematem XXVI Światowego Dnia Chorych, obchodzonego 11 lutego, są słowa, które Jezus wypowiedział z krzyża do swojej Matki i do apostoła Jana: „'Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja'. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 26-27). Ich rozważanie zawarł w orędziu na ten dzień papież Franciszek.

Tegoroczne obchody rozpoczęły się już 8 lutego, kiedy w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim zaprezentowano papieskie orędzie, a kard. Kazimierz Nycz odwiedził pacjentów Hospicjum Archidiecezji Warszawskiej. 

Biskup Michał Janocha będzie przewodniczył Mszy św. z okazji Światowego Dnia Chorego 9 lutego o 10.30 w kaplicy Res Sacra Miser, przy Krakowskim Przedmieściu 62.

11 lutego o godz. 9 w bazylice Świętego Krzyża biskup warszawsko-praski  Romuald Kamiński będzie przewodniczył Mszy św. radiowej, sprawowanej w intencji chorych. Po niej, o godz. 11  będzie się modlił w tej intencji podczas Mszy św. w sanktuarium MB z Lourdes, przy ul. Wileńskiej 69. Tego dnia o 11.30 bp Rafał Markowski odprawi Mszę św. dla pacjentów i personelu Centralnego Szpitala Klinicznego na Banacha.

13 lutego o 10.30 bp Marek Solarczyk spotka się z mieszkańcami i pracownikami Zakład Opiekuńczo-Leczniczy im. Sue-Ryder (ul. Mehoffera 72/74) i odprawi dla nich Mszę św. O godz. 11 pacjentów Szpitala Dziecięcego im prof. Bogdanowicza (ul. Niekłańska 4/24) odwiedzi bp Romuald Kamiński.

20 lutego o godz. 15 warszawsko-praski ordynariusz odwiedzi Centrum Zdrowia Dziecka (aleja Dzieci Polskich 20).

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL