Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zbliża się post, Wielki Post

Okazją do dobrego przeżycia tych szczególnych czterdziestu dni, będą nabożeństwa, adoracja i spowiedź w kościołach stacyjnych obu warszawskich diecezji.

Po raz czwarty w Wielkim Poście warszawiacy uczestniczyć będą w nabożeństwach stacyjnych w czterdziestu kościołach obu stołecznych diecezji. Każdego dnia w innej świątyni modlitwa będzie trwała od godz. 6 do 21.

Kościoły stacyjne w diecezjach warszawskich

  • 14 lutego – Środa Popielcowa – Świątynia Opatrzności Bożej (ul. Prymasa Hlonda 1, AW)
  • 15 lutego – czwartek – parafia Bogurodzicy Maryi (ul. Powstańców Śląskich 67 D, AW)
  • 16 lutego – piątek – parafia MB Loretańskiej (ul. Ratuszowa 5A, DW-P)
  • 17 lutego – sobota – parafia św. Stanisława Kostki (ul. Hozjusza 2, AW)
  • 18 lutego – I Niedziela Wielkiego Postu – bazylika św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, katedra warszawsko-praska (ul. Floriańska 3, DW-P)
  • 19 lutego – poniedziałek – parafia Bł. Władysława z Gielniowa (ul. Przy Bażantarni 3, AW)
  • 20 lutego – wtorek – parafia Św. Faustyny (ul. Żuromińska 2, DW-P)
  • 21 lutego – środa – parafia Św. Andrzeja Boboli (ul. Rakowiecka 61, AW)
  • 22 lutego – czwartek – parafia MB Królowej Aniołów (ul. Ks. Markiewicza 1, AW)
  • 23 lutego – piątek – parafia Św. Ojca Pio (ul. Fieldorfa 1, DW-P)
  • 24 lutego – sobota – parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (ul. Domaniewska 20, AW)
  • 25 lutego – II Niedziela Wielkiego Postu – bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela (ul. Świętojańska 8, AW)
  • 26 lutego – poniedziałek – parafia MB z Lourdes (ul. Wileńska 69, DW-P)
  • 27 lutego – wtorek – parafia Niepokalanego Poczęcia NMP (ul. Przy Agorze 9, AW)
  • 28 lutego – środa – parafia Św. Jakuba Apostoła (ul. Grójecka 38, AW)
  • 01 marca – czwartek – parafia Narodzenia Pańskiego (ul. Ostrobramska 72, DW-P)
  • 02 marca – piątek – parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego (ul. Rzymowskiego 35, AW)
  • 03 marca – sobota – parafia Nawiedzenia NMP (ul. Przyrynek 2, AW)
  • 04 marca – III Niedziela Wielkiego Postu – bazylika Najświętszego Serca Jezusowego (ul. Kawęczyńska 53, DW-P)
  • 05 marca – poniedziałek – parafia Św. Michała Archanioła (ul. Puławska 95, AW)
  • 06 marca – wtorek – parafia Świętej Trójcy (ul. Solec 61, AW)
  • 07 marca – środa – parafia Św. Wincentego Pallottiego (ul. Skaryszewska 12, DW-P)
  • 08 marca – czwartek – parafia Św. Tomasza Apostoła (ul. Dereniowa 12, AW)
  • 09 marca – piątek – parafia Podwyższenia Krzyża (ul. Słomiana 2/4, AW)
  • 10 marca – sobota – parafia Chrystusa Króla (ul. Tykocińska 27/35, DW-P)
  • 11 marca – IV Niedziela Wielkiego Postu – bazylika Świętego Krzyża (ul. Krakowskie Przedmieście 3, AW)
  • 12 marca – poniedziałek – parafia Ofiarowania Pańskiego (ul. Stryjeńskich 21, AW)
  • 13 marca – wtorek – parafia Świętej Rodziny (ul. Rozwadowska 9/11, DW-P)
  • 14 marca – środa – Parafia Św. Franciszka z Asyżu (ul. Hynka 4 A, AW)
  • 15 marca – czwartek – parafia Wszystkich Świętych (Plac Grzybowski 3/5, AW)
  • 16 marca – piątek – parafia MB Różańcowej (ul. Wysockiego 8, DW-P)
  • 17 marca – sobota – parafia MB Wspomożycielki Wiernych (ul. Conrada 7, AW)
  • 18 marca – V Niedziela Wielkiego Postu – konkatedra MB Zwycięskiej, parafia Bożego Ciała na Kamionku (ul. Grochowska 365, DW-P)
  • 19 marca – poniedziałek – parafia Św. Augustyna (ul. Nowolipki 18, AW)
  • 20 marca – wtorek – parafia Najczystszego Serca Maryi (ul. Chłopickiego 2, DW-P)
  • 21 marca – środa – parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia (ul. Bonifacego 9, AW)
  • 22 marca – czwartek – parafia Św. Zygmunta (Plac Konfederacji 55, AW)
  • 23 marca – piątek – parafia MB Nieustającej Pomocy (ul. Nobla 16, DW-P)
  • 24 marca – sobota – parafia Zmartwychwstania Pańskiego (ul. Księcia Ziemowita 39, DW-P)
  • 25 marca – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – parafia Wniebowstąpienia Pańskiego (ul. Komisji Edukacji Narodowej 101, AW)

Program ramowy:

  • otwarcie kościoła 6.00 – 21.00
  • Msze św. według porządku w parafii
  • do południa wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja
  • stała całodzienna spowiedź
  • godz. 12.00 – Anioł Pański i Różaniec 
  • godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego (Droga Krzyżowa)
  • godz. 17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (w niedziele o godz. 19; w bazylice Świętego Krzyża – godz. 18)
  • godz. 20.00 – Msza św.
  • godz. 21.00 – Apel Jasnogórski.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma