Nowy numer 33/2018 Archiwum

Choroba błogosławieństwem

Przyjęcie trudnych, bolesnych doświadczeń w zjednoczeniu z Jezusem Chrystusem sprawia, że sytuacje te, nie tylko nie przytłaczają człowiek, ale również stają się okazją do wypraszania łask dla innych, tak by budować królestwo Boże - przekonywał bp Romuald Kamiński.

Podkreślił, że wiara polega na zawierzeniu Bogu, na przyznaniu się, że się nie zna celu choroby, a mino to wybiera się pełnienie woli Bożej. 

- W perspektywie wiary problem cierpienia nabiera zupełnie innego charakteru. Pomagamy dźwigać krzyż Chrystusowi, a  On pomaga nam nieść nasz krzyż. Przyjęcie trudnych, bolesnych doświadczeń w zjednoczeniu z Jezusem Chrystusem sprawia, że sytuacje te nie tylko nie przytłaczają człowiek, ale również stają się okazją do wypraszania łask dla innych, tak by budować królestwo Boże - przekonywał bp Kamiński.

Zauważył wielką rolę osób, które na co dzień pomagają chorym. - Przy chorym jest ktoś drugi. Samarytanin. Jego współdziałanie jest wielką łaską. Trzeb ją umieć przyjąć. Na tej zasadzie działał Chrystus. Pięknym jest być na służbie i owocnym jest przyjęcie służby - wskazał.

Proboszcz parafii MB z Lourdes zaprosił chorych każdego 11. dnia miesiąca o godz. 11 na Mszę św. w ich intencji   Proboszcz parafii MB z Lourdes zaprosił chorych każdego 11. dnia miesiąca o godz. 11 na Mszę św. w ich intencji Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość Nawiązując do orędzia papieża Franciszka na 26. Światowy Dzień Chorego zachęcał, by opiekując się osobami chorymi wzorować się na Maryi.

- Ona uczy nas służby. Jest pełna czułości. W tym jednym słowie jest wiele treści: dyspozycyjność, gotowość poniesienia ofiary, delikatność, czas, stałe przekraczanie niedogodności. Tego wszystkiego uczy nas dzisiejszy dzień - zauważył duchowny.

Podziękował pracownikom służby zdrowia za ich oddaną służbę pacjentom. Wskazał także na pracowników ministerstw i urzędów, którzy w obrębie swoich możliwości dbają o racjonalny podział środków na leczenie.

Na zakończenie uroczystości odpustowych wierni niezależnie od wieku i kondycji klękali przed ołtarzem, by otrzymać sakrament namaszczenia chorych. W okolicznościowym słowie ks. Stanisław Kosiorowski MIC, proboszcz parafii Matki Bożej z Lourdes,  zaprosił wszystkich do sanktuarium na Mszę św. w intencji chorych każdego 11. dnia miesiąca o godz. 11.

« 1 2 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma