Nowy numer 42/2019 Archiwum

Msza w intencji zaginionego himalaisty

Modlitwa za Tomasza Mackiewicza odbędzie się w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu.

W Środę Popielcową, 14 lutego o godz. 15 w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu zostanie odprawiona Msza św. w intencji zaginionego himalaisty Tomasza Mackiewicza i jego bliskich. Poinformowała o na portalu społecznościowym jego partnerka Anna Solska.

Jak zaznacza proboszcz żoliborskiej parafii ks. Marcin Brzeziński nie będzie miała charakteru pogrzebowego.

- Nie wiem w ogóle, kto wymyślił Mszę pogrzebową, bo nikt takiej u nas nie planował, ani rodzina, ani nikt inny - powiedział proboszcz. Dodał, że Msza będzie zwykła, ujęta w parafialnym grafiku, bez wspomnień o Tomaszu Mackiewiczu. 

43-letni Tomasz Mackiewicz wspólnie z francuską himalaistką Elizabeth Revol podjął w styczniu próbę zimowego zdobycia szczytu Nanga Parbat. Według relacji Revol, Polak nabawił się choroby wysokościowej, ślepoty śnieżnej oraz licznych odmrożeń i po zdobyciu góry został w szczelinie śnieżnej. Zespół Narodowej Wyprawy Zimowej na K2 sprowadził himalaistkę na teren dostępny dla śmigłowców ratunkowych, ale nie zdecydował się na wyruszenie po Mackiewicza ze względu na złe warunki pogodowe i małe szanse powodzenia akcji. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL