Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wielki Post - skup się...

Gdzie w Warszawie i okolicach wybrać się na rekolekcje, dzień skupienia, adorację krzyża?

Jak w środę popielcową przypominał kard. Kazimierz Nycz, żeby dobrze przeżyć Wielki Post i przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, nie trzeba sięgać po jakieś nadzwyczajne sposoby.

Może wystarczy tylko i aż zapatrzeć się w krzyż. Z tego zapatrzenia zrodzi się modlitwa, z niej post, a jego efektem będzie jałmużna. Biblijny GPS na najbliższe czterdzieści dni. Jego celem jest nawrócenie.

Pomogą nam w nim rekolekcje, adoracja, nabożeństwa wielkopostne. Poniżej publikujemy pierwsze propozycje. Kolejne będziemy zamieszczać w zakładce "Zapowiedzi".

Gorzkie żale

Coniedzielne nabożeństwa w bazylice Świętego Krzyża (ul. Krakowskie Przedmieście 3), gdzie odprawiono je po raz pierwszy w Polsce w  1717 roku, głosi bp Piotr Jarecki. Początek o godz. 18. 

Z o. Grzegorzem Kramerem SJ

Rekolekcje w kościele św. Antoniego z Padwy (ul. Senatorska 31) poprowadzi jezuita o. Grzegorz Kramer, przełożony klasztoru w Opolu. Msze św. z nauką rekolekcyjną 18 lutego o godz. 7, 8, 9.30, 11, 12.30, 18, 20, a w kolejnych trzech dniach o: 8.00, 18.00 (po niej nauka stanowa) i 20.00.

„Spojrzenie” - Adoracja Krzyża

Jak co roku, w piątki Wielkiego Postu klerycy Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zapraszają do kościoła seminaryjnego (ul. Krakowskie Przedmieście 52/54) na adorację krzyża z napisanymi przez siebie rozważaniami. Pierwsze spotkanie - 23 lutego o godz. 20.

Odnowowo

Ks. Wiktor Ojrzyński poprowadzi rekolekcje wielkopostne dla grup Odnowy w Duchu Świętym od 23 do 25 lutego w kościele św. Marcina (ul. Piwna 9/11). Początek o godz. 19.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama