Nowy numer 34/2019 Archiwum

Zmarła s. Benita

W zgromadzeniu, do którego należała także św. s. Faustyna, służyła przez 36 lat.

24 lutego o godz. 10 w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie przy ul. Żytniej zmarła s. Benita, Hanna Wróbel. Ostatnio posługiwała jako zakrystianka w sanktuarium św.  s. Faustyny na Woli. W zgromadzeniu służyła przez 36 lat.

Urodziła się 17 grudnia 1964 r. w Szczytnie Olsztyńskim. Do klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie przyjechała 16 września 1982 r., gdzie została przyjęta do aspirantury.

Postulat rozpoczęła 15 lutego następnego roku, a potem również w Krakowie odbyła nowicjat pod kierunkiem s. Katarzyny Zakrzewskiej. Pierwsze śluby zakonne - czystości, ubóstwa i posłuszeństwa - składała w Krakowie 2 sierpnia 1985 r., wieczyste - w Kaliszu 2 lutego 1990 r.

W zgromadzeniu pełniła różne posługi. Jako drugoroczna nowicjuszka przebywała „na misjach” w Częstochowie, a po złożeniu pierwszych ślubów - w kuchni wrocławskiego klasztoru (1985-1986).

Następne przez trzy lata posługiwała chorym w Warszawie na Grochowie, gdzie ukończyła kurs pielęgniarki. Po trzeciej probacji, którą odbyła w domu generalnym w Warszawie przy ul. Żytniej, i złożeniu ślubów wieczystych, wyjechała do Zakopanego, gdzie służyła gościom przybywającym do domu zgromadzenia na Krzeptówkach.

Od 1999 r. przebywała w domu generalnym zgromadzenia w Warszawie, a w ostatnich latach służyła jako zakrystianka najpierw w kościele św. Stanisława BM, a od 6 sierpnia 2012 r. w parafii Miłosierdzia Bożego i św. s. Faustyny przy ul. Żytniej, obecnie sanktuarium św. siostry Faustyny.

"Swoją pracą, modlitwą i pogodnie znoszonym cierpieniem wypraszała miłosierdzie Boże dla zgromadzenia, osób powierzonych apostolskiej pieczy, naszej ojczyzny, Kościoła i świata" - napisały siostry.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się 27 lutego o godz. 10, w sanktuarium przy ul. Żytniej 1.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

  • halinkaa
    02.03.2018 14:33
    50-tka, już choroba i po ptokach, czy z medycyną nie jest coś nie tak, przedwojenne zakonnice do 100-tki dociągają
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL