Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nie ma wolności bez Boga

– Nie byłoby niepodległości bez naszego Kościoła – mówi kard. Kazimierz Nycz przed obchodami 200. rocznicy podniesienia diecezji warszawskiej do rangi archidiecezji.

Tomasz Gołąb: Patrzą na nas dwa wieki historii archidiecezji. Co właściwie świętujemy?

Kard. Kazimierz Nycz: Na jubileusz podniesienia diecezji warszawskiej do godności archidiecezji musimy popatrzeć pokornie. Nie należymy do najstarszych diecezji w Polsce, bo przez prawie 700 lat byliśmy częścią struktury poznańskiej. Podniesienie do godności archidiecezji wiąże się z rozwojem Warszawy jako stolicy Polski, ale także z wydarzeniami związanymi z II i III rozbiorem.

Dostępne jest 11% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL