Nowy numer 43/2020 Archiwum

Z krzyżem na trasę

Ekstremalni pątnicy wyruszą na trasę 16 i 23 marca. Pomysłodawcy szacują, że w EDK w tym roku weźmie udział ok. 3 tys. osób.

Pod hasłem "Droga Pięknego Życia” 16 i 23 marca z Warszawy i okolicy wyruszą ekstremalni pielgrzymi. Tradycyjnie EDK wystartuje z Mokotowa do Góry Kalwarii oraz z Bemowa i Woli do Niepokalanowa. Tegoroczną nowością będzie m.in. trasa z Gocławia.

EDK wystartują także w podwarszawskich miejscowościach: Wołominie, Markach, Piastowie, Rembertowie, Otwocku i Niepokalanowie. Z kolei z parafii MB Królowej Polski w Markach 16 marca odbędzie się najkrótsza w rejonie warszawskim trasa "Ekstremalny Marek” o dystansie 22 km.

Najwięcej, bo aż 70 km do pokonania będą mieli pielgrzymi wyruszający 16 marca z kościoła MB Zwycięskiej w Rembertowie do sanktuarium MB Łaskawej w Wielgolesie.

EDK rozpoczyna się Mszą św. Pątnicy pokonują wybraną trasę samodzielnie, nocą, w milczeniu, rozważając stacje Drogi Krzyżowej i zmagając się z własnymi słabościami.

- Wchodząc dzisiaj na tę drogę, obiecaj sobie przemianę. Nie myśl o tym, że ma być szybko. Wyjdź z miejsca, które znasz, do miejsca, które dopiero odkryjesz. Od siebie, którego znasz, do siebie odmienionego. Nie trać czasu. Wyjdź, aby znaleźć lepszy czas. Szukaj lepszego siebie - zachęca ks. Jacek Stryczek "Wiosna”, pomysłodawca EDK.

Pomysłodawcy EDK zachęcają do śledzenia strony www.edk.org.pl, gdzie na bieżąco zamieszczane są informacje o tegorocznych trasach.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama