Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jesus Christ Superstar znów w Teatrze Rampa

Poruszając najgłębsze emocje, musical zachęca do odnalezienia osobistego przesłania.

Premiera tego legendarnego i niezwykle wymagającego musicalu odbyła się wiosną 2016 roku i z miejsca krytycy okrzyknęli ją niebywałym sukcesem artystycznym, zachwycając się poziomem wokalnym wykonawców. Na spektakle w roku 2017 trzeba było rezerwować bilety z półrocznym wyprzedzeniem.

To była pierwsza taka propozycja teatru dramatycznego, który odważnie sięgnął po musical z najwyższej półki. A wszystko to dzięki dynamicznemu rozwojowi Sceny Muzycznej Teatru Rampa kierowanej przez Jakuba Wociala. To właśnie on wspólnie z Santiago Bello wyreżyserował warszawską inscenizację słynnej rock opery Jesus Christ Superstar, do której Bello przygotował także wyjątkową, zapadającą w pamięć choreografię.

Rampa już trzeci raz powraca do tego tytułu, który można śmiało nazwać jej sezonowym hitem, prezentowanym co roku tylko przed Świętami Wielkanocnymi. W tym roku będą to aż 23 spektakle grane niemal przez cały marzec.

Wszystkie utwory usłyszymy w genialnych przekładach Wojciecha Młynarskiego i Piotra Szymanowskiego w interpretacjach najznakomitszych aktorów musicalowych młodego pokolenia. W rolach głównych zobaczymy Jakuba Wociala jako Jezusa, Sebastiana Machalskiego jako Judasza oraz Natalię Piotrowską jako Marię Magdalenę.

Znakomite wokale, dynamiczna akcja i dopracowana w najdrobniejszym geście i mimice choreografia sprawiają, że półtoragodzinny musical Jesus Christ Superstar w Teatrze Rampa, poruszając najgłębsze emocje, zachęca do odnalezienia osobistego przesłania.

W tym roku do obsady dołączył Kuba Szyperski (finalista programu Must be the Music) oraz aktor musicalowy Przemysław Niedzielski. Podczas każdego spektaklu artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy, który również jest kierownikiem muzycznym tegorocznego wystawienia.

Tego musicalu wszech czasów w symbolicznej i poruszającej inscenizacji Teatru Rampa nie można przegapić.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama