GN 33/2019 Archiwum

Jesus Christ Superstar znów w Teatrze Rampa

Poruszając najgłębsze emocje, musical zachęca do odnalezienia osobistego przesłania.

Premiera tego legendarnego i niezwykle wymagającego musicalu odbyła się wiosną 2016 roku i z miejsca krytycy okrzyknęli ją niebywałym sukcesem artystycznym, zachwycając się poziomem wokalnym wykonawców. Na spektakle w roku 2017 trzeba było rezerwować bilety z półrocznym wyprzedzeniem.

To była pierwsza taka propozycja teatru dramatycznego, który odważnie sięgnął po musical z najwyższej półki. A wszystko to dzięki dynamicznemu rozwojowi Sceny Muzycznej Teatru Rampa kierowanej przez Jakuba Wociala. To właśnie on wspólnie z Santiago Bello wyreżyserował warszawską inscenizację słynnej rock opery Jesus Christ Superstar, do której Bello przygotował także wyjątkową, zapadającą w pamięć choreografię.

Rampa już trzeci raz powraca do tego tytułu, który można śmiało nazwać jej sezonowym hitem, prezentowanym co roku tylko przed Świętami Wielkanocnymi. W tym roku będą to aż 23 spektakle grane niemal przez cały marzec.

Wszystkie utwory usłyszymy w genialnych przekładach Wojciecha Młynarskiego i Piotra Szymanowskiego w interpretacjach najznakomitszych aktorów musicalowych młodego pokolenia. W rolach głównych zobaczymy Jakuba Wociala jako Jezusa, Sebastiana Machalskiego jako Judasza oraz Natalię Piotrowską jako Marię Magdalenę.

Znakomite wokale, dynamiczna akcja i dopracowana w najdrobniejszym geście i mimice choreografia sprawiają, że półtoragodzinny musical Jesus Christ Superstar w Teatrze Rampa, poruszając najgłębsze emocje, zachęca do odnalezienia osobistego przesłania.

W tym roku do obsady dołączył Kuba Szyperski (finalista programu Must be the Music) oraz aktor musicalowy Przemysław Niedzielski. Podczas każdego spektaklu artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy, który również jest kierownikiem muzycznym tegorocznego wystawienia.

Tego musicalu wszech czasów w symbolicznej i poruszającej inscenizacji Teatru Rampa nie można przegapić.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

  • Meri
    13.12.2018 20:45
    Niestety nie udało mi się ostatnio pójść na Jesus Christ Superstar, ale podobno można już kupić bilety na wznowienie spektaklu w teatrze Rampa (na marzec!). Na pewno pójdę, przecież to jest kultowy spektakl :)
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL