Nowy numer 34/2019 Archiwum

Piąta Ewangelia w akwareli

- Wszyscy, którzy byli w Ziemi Świętej bardzo chętnie oglądają albumy, żeby sobie przypominać te miejsca, które widzieli i przeżywać je na nowo - mówił kard. Kazimierz Nycz, gdy otwierał wystawę "Ziemia Święta w 22 obrazach” w Warszawskim Domu Technika NOT.

22 akwarele przedstawiające Jerozolimę, Nazaret, Jaffę i inne tereny, po których stąpał Jezus składają się na wystawę "Ziemia Święta w 22 obrazach”. Autorami prac są malarze Aleksandra i Józef Zyzak.

Prezes Warszawskiego Domu Technika NOT podkreślił związek wystawy z liturgicznym okresem przygotowań do świąt Wielkiej Nocy. - Ziemia Święta wiąże się z całym okresem chrześcijaństwa, a w szczególności z czasem Wielkiego Postu - powiedział Jerzy Rożek, prezes WDT NOT.

Kard. Kazimierz Nycz, otwierając wystawę zwrócił uwagę, że w ciągu ostatnich 30 lat "bardzo wzrosła” liczba rodaków pielgrzymujących do Ziemi Świętej, którzy "znają obraz Ziemi Świętej z własnej autopsji”.

Dodał, że dla chrześcijan Ziemia Święta jest tzw. "piątą Ewangelią”. - Wszyscy, którzy byliśmy w Ziemi Świętej bardzo chętnie oglądamy albumy po to, by sobie przypominać te miejsca, które widzieliśmy, żeby je przeżywać na nowo - powiedział kardynał.

Dodał, że najbardziej artystyczna fotografia nie jest tym samym, co malarstwo wykonane przez zawodowych malarzy, gdyż każdy artysta ma swój sposób widzenia sztuki interpretując je w sposób kreatywny. - I na tych obrazach to jest - zauważył.

Wystawa mieści się w Warszawskim Domu Technika NOT przy ul. Tadeusza Czackiego 3/5. Organizatorzy planują udostępnić ją także szerszej publiczności.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL