Nowy numer 42/2019 Archiwum

Abp Gądecki: żyjemy w antyrodzinnym, antychrześcijańskim klimacie

- Żyjemy obecnie w antyrodzinnym i antychrześcijańskim klimacie sekularyzmu; jeżeli mamy ocaleć to musimy przejść od prymatu ekonomii do prymatu osoby - mówił przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki podczas konferencji "Rodzina fundamentem niepodległości".

Konferencja, która odbywa się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, jest pierwszym z cyklu 10 ogólnopolskich debat naukowych w ramach projektu "Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości". Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest resort nauki wraz z Radą do spraw Społecznych Konferencji Episkopatu Polski, a koordynatorem merytorycznym Akademia Ignatianum w Krakowie.

- Jesteśmy w nurcie głębokiego sekularyzmu. Praktycznie jesteśmy i w klimacie antychrześcijańskim i w klimacie antyrodzinnym. Jesteśmy w głębokim klimacie antychrześcijańskim i antyrodzinnym. Cały sekularyzm do tego doprowadził - mówił w czasie spotkania z dziennikarzami na UKSW abp Gądecki.

Cykl "Polonia Restituta" przewodniczący KEP określił jako "jedną z najbardziej znaczących inicjatyw" który "w pewnym sensie dotyka samych fundamentów istnienia lub nieistnienia naszej ojczyzny".

W ocenie hierarchy, przy złym prowadzeniu spraw, o których będzie mowa w czasie kolejnych konferencji (ich tematami będą m.in. praca, przedsiębiorczość, zagadnienia obywatelskości i patriotyzmu, wolności, suwerenności, praworządności, kultura, tożsamość czy sprawiedliwość społeczna) "można doprowadzić do ostatecznego zniszczenia naszego państwa". Jednocześnie - jak dodał - przy odpowiednim i przemyślanym ich prowadzeniu "można ocalić naszą ojczyzną i zapewnić jej przyszłość".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • maryja!
  12.03.2018 18:56
  Nastawienie na myślenie o pieniądzu, kapitale generalnie pochodzi z retoryki marksizmu i liberalizmu. Na szczęście dla rządu, wg jego zapewnień, liczy się człowiek. Jedna z nielicznych obietnic, których rząd jeszcze nie spełnił to obrona życia. Jest to jednak postulat najważniejszy w swej wymowie względem godności i praw człowieka. Jeżeli rząd nie obroni nienarodzonych w możliwie najkrótszym czasie to tak jakby mówił, że ekonomia jest dla niego ważniejsza od osoby. Okaże się wtedy rządem populistycznym. Edukacja seksualna, a raczej rodzinna jest o tyle ważna, że seks, mówiąc dosłownie, nie jest dla wszystkich. Antykoncepcja i tabletki wczesnoporonne nie tylko nie powinny być wypisywane na receptę, ale w ogóle powinny być zabronione, ponieważ są to pierwsze etapy zabójstwa. Zamknięty powinien być dostęp do pornografii na terenie Polski, żeby nie dochodziło do niepotrzebnego marnowania nasienia, uzależnień itp. Zabronione powinno być promowanie postaw seksualnych przez strój, obraz, treść, słowo, wulgarny styl życia. Seksualizacja i aborcja są prymitywizacją człowieka i niszczeniem jego wrażliwości i stabilności emocjonalnej. Obrona godności ubogich i dzieci, w tym nienarodzonych powinna być priorytetem, ponieważ dzieci są przyszłością narodu, a ubodzy zwierciadłem moralności społeczeństwa. Problem ubóstwa w dużej mierze został rozwiązany. Licząc na stabilny rozwój i wzrost gospodarczy należy praktycznie zacząć dbać o ochronę życia poczętych. Można zadać sobie w tym kontekście pytanie, czy aby na pewno premierem byłby obecnie PMM gdyby nie aborcja?! Wzrost duchowy i rozwój talentów jest niezbędny do rozwoju integralnego. Państwo Polskie w warunkach stabilnego rozwoju będzie korzystało na obronie życia jeżeli dzięki osiągnięciu pełnej stabilności gospodarczej zostaną opanowane cykle koniunkturalne i inflacja, która jest utrzymywana na dość stabilnym poziomie, co zmniejszy problem drenażu społecznego. Inwestycje w przyszłe pokolenia poprzez dawanie życia i wychowanie dzieci są dla rozwoju państwa kluczowe. Nieważna jest wielkość wydatków rodziców w przyszłość swoich dzieci, ale równe szanse rozwojowe. Obrona przed seksualizacją, aborcją, nierównym dostępem do edukacji i rozwoju talentów mogą całkowicie zmieniać społeczeństwo. Może przyszły rząd i hierarchia kościelna to same potencjalne ofiary aborcji?!
  doceń 1
 • maryja!
  13.03.2018 12:56
  Zjednoczona Prawica radzi sobie z rządzeniem o wiele sprawniej niż koalicja PO-PSL. Rządzą po prostu ludzie nie tylko inteligentni, ale zwyczajnie mądrzy, których nie trzeba szczególnie poprawiać tylko cierpliwie czekać kiedy spełnią swoje obietnice. Utrzymywanie KOD przez opozycję w celu rejestracji wiadomości z Dekodera niestety służy tylko komuś kto nie boi się ani Mszy św., ani egzorcyzmu przez co ilość dezinformacji na metr kwadratowy jest ciągle zbyt wielka, żeby wszystkie obietnice rządu mogły być spełnione natychmiast.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL