Nowy numer 41/2019 Archiwum

Gżegżółka im niestraszna

Jeszcze można zgłosić udział w drugim Warszawskim Dyktandzie. Mistrza ortografii poznamy 22 kwietnia.

22 kwietnia w godz. 12-16 w Pałacu Kultury i Nauki w sali Starzyńskiego zgromadzą się uczestnicy zmagań językowych, starający się o tytuł Warszawskiego Mistrza Ortografii. Ponieważ rok 2018 jest rokiem szczególnych rocznic, dlatego w tekście drugiego Dyktanda Warszawskiego znajdą się wątki związane m.in. z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicą uzyskania praw wyborczych przez kobiety. Oczywiście nie zabraknie również warszawskiego tła. Treści nasączą ortograficznymi pułapkami prof. Jerzy Bralczyk i prof. Andrzej Markowski.

W trakcie sprawdzania prac konkursowych na uczestników czekać będzie kilka niespodzianek z dziedziny językoznawstwa. Oczekiwanie na wyniki umili również występ Mariana Opani, a całość wydarzenia poprowadzi Beata Tadla.

Rejestracja trwa do 8 kwietnia poprzez stronę www.um.warszawa.pl/dyktando.

Dyktando Warszawskie transmitowane będzie również online dla wszystkich, którzy chcieliby nieformalnie do niego dołączyć i zmierzyć się z tekstem konkursowym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL