Nowy numer 42/2019 Archiwum

Odsuńmy ten kamień

Biała Niedziela rozpoczęła się odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego u zbiegu ul. Górczewskiej i Deotymy.

Podczas Mszy św. metropolita warszawski przypominał, że siostra Faustyna zostawiła Kościołowi, ale i konkretnemu człowiekowi wiele form kultu. Wymienił Koronkę do Miłosierdzia Bożego, święto obchodzone w niedzielę po Wielkanocy, obraz Jezusa Miłosiernego czy wezwanie „Jezu, ufam Tobie”.

Zauważył, że uczyła, jak być apostołem Bożego miłosierdzia. – Świadek to apostoł, bo głosi naukę, ale równocześnie to, co głosi, potwierdza swoim życiem. Faustyna otrzymała zadanie głoszenia Bożego miłosierdzia. Wszystkie rzeczy z nim związane koncentrują się wokół Wieczernika. Obraz Jezusa Miłosiernego to obraz z Wieczernika. Darem Wieczernika, aktualnym po wszystkie czasy, jest Eucharystia. Darem Wieczernika jest pokój. Jest nim odpuszczenie grzechów. To też pokój i przebaczenie, których potrzeba we współczesnym świecie i które chrześcijanie powinni pielęgnować – wymieniał. Wskazując na odsunięty od grobu Jezusa kamień, wyjaśnił, że często człowiek przygnieciony jest kamieniem nienawiści, obojętności czy małości. – Ten kamień sprawia, że miłosierdzie do nas nie dociera. Sami nie potrafimy go odsunąć. Ale Jezus przychodzi do nas w sakramencie pokuty i pojednania – mówił kardynał. Podczas Eucharystii wierni mogli skorzystać z sakramentu pokuty przy konfesjonałach ustawionych na terenie parku. Uroczystość zakończył koncert Arki Noego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL