Nowy numer 3/2021 Archiwum

A my: "Jesteśmy za życiem!"

W niedzielę ulicami Warszawy przejdzie radosny, rodzinny XIII Marsz Świętości Życia.

Kolorowy, radosny marsz rodzin i osób, którym bliskie są wartości rodzinne, przejdzie 15 kwietnia ulicami Warszawy pod hasłem: „Jestem za życiem! #adOPCJA”. To manifestacja w obronie prawa do życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, ale też promocja małżeństwa, macierzyństwa i rodziny. W tym roku ma zwrócić uwagę na sytuację dzieci oczekujących na adopcję oraz zachęcić małżonków do otwartości na życie, na dzieci, którym biologiczni rodzice - z różnych powodów - nie są w stanie zapewnić opieki. Organizują ją duszpasterstwa rodzin, ruchy, wspólnoty i organizacje katolickie obu warszawskich diecezji. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński.

Inicjatywa łączy stołeczne diecezje. Po stronie praskiej rozpocznie się Mszą św. o 11.00 w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana przy ul. Floriańskiej 3. W tym samym czasie wierni archidiecezji warszawskiej spotkają się na Eucharystii w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela (ul. Kanonia 6). Po Mszach Świętych obie części marszu połączą się na placu Zamkowym. Następnie, ok. 12.40 marsz wyruszy Krakowskim Przedmieściem, w kierunku bazyliki Świętego Krzyża. Tam zakończy się ok. 13.00.

Jak co roku wydarzeniu towarzyszy konkretna pomoc na rzecz tych, których rodzicielstwo wymaga więcej trudu. W tym roku uczestnicy mogą wesprzeć niemowlęta z Domu Samotnej Matki w Zielonce, przynosząc dla nich pieluchy, mleko i kosmetyki. Artykuły będzie można złożyć na placu przez bazyliką katedralną na Pradze.

Specjalne zaproszenie na marsz skierował do mieszkańców Warszawy biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński.

Na Marsz Świętości Życia - zaprasza bp Romuald Kamiński
Salve TV

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama