Nowy numer 4/2021 Archiwum

"Nowi parafianie" w Ursusie

Relikwie świętych Ludwika i Zelii Martin oraz ich córki, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, zostały uroczyście wprowadzone do kościoła św. Józefa Oblubieńca NMP.

- Kanonizacja małżeństwa Martin odbyła się w październiku 2015r. w Rzymie. Jak podkreślił papież Franciszek, Ludwik i Zelia poprzez swoje proste życie dokonywali wielkich rzeczy, dzięki czemu zostali świętymi - mówił podczas kazania ks. Teodor Suchoń, propagator kultu świętego małżeństwa i św. Teresy.  

Według niego, małżeństwo Martin nie tylko wierzyło w Jezusa, ale także wierzyło Jezusowi. Nie bez powodu również było zawarcie przez nich sakramentu małżeństwa nocą - właśnie o tej porze doby urodził się oraz zmartwychwstał Jezus.

Relikwie św. Teresy od dzieciątka Jezus i jej rodziców zostały sprowadzone do parafii św. Józefa Oblubieńca NMP z inicjatywy parafian. Z pomocą proboszcza, ks. Zbigniewa Sajnóga udało się uzyskać pozytywną odpowiedź na sprowadzenie relikwii do ich kościoła.

- Chodząc po kolędzie wśród moich parafian, zawsze zabierałem ze sobą relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Pewnego dnia przebywałem w domu małżeństwa, które od kilku lat bezskutecznie starało się o poczęcie dziecka. Stracili już całą nadzieję, bo lekarze nie dawali im żadnych szans. Porozmawialiśmy wspólnie i pomodliliśmy się przy relikwiach św. Teresy, natomiast po dwóch tygodniach doszło do poczęcia - powiedział ks. Teodor Suchoń podczas homilii w dniu wprowadzenia relikwii do parafii św. Józefa Oblubieńca NMP, wyrażając nadzieję, że "nowi parafianie” dobrze poczują się w nowym miejscu i zostaną odpowiednio przyjęci przez wiernych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama