Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rozpakuj te dary

- Nie jest rzeczą łatwą słuchać rad. Ale jeśli posłuchasz Ducha Świętego, owoce będą błogosławione - mówił ks. Robert Skrzypczak, kolejny gość cyklu "Załącz(nik) Ducha".

Gościem trzeciego spotkania o darach Ducha Świętego, przygotowującego do uroczystości Zesłania, był ks. Robert Skrzypczak. 22 kwietnia w kościele seminaryjnym w Warszawie mówił o darze rady. Przyznałł, że chociaż najczęściej nie lubimy być pouczani, instruowani, rady jednej Osoby są dla nas zawsze dobre, pożyteczne i święte. Bezwzględnie warto ich słuchać i nimi się w życiu kierować.

 - Jezus daje się prowadzić Duchowi Świętemu. Tak samo czynią apostołowie, czego świadectwa znajdujemy na kartach Dziejów Apostolskich. Tak jest też w życiu Kościoła i każdego chrześcijanina. To Duch kieruje nas na drogę zbawienia - mówił kapłan, zaznaczając że pełna zgoda na Boże działanie w człowieku jest możliwa tylko w atmosferze wiary i ufności, gdy "wiemy, że Bóg prowadzi nasze życie dobrze".

Cykl spotkań pozwalający lepiej zrozumieć dary Ducha Świętego zorganizowali klerycy Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Gościem pierwszego wykładu (8 kwietnia) był  bp Michał Janocha, który mówił o mądrości. Na kolejnym spotkaniu o. Paweł Krupa OP przybliżył temat daru rozumu.

Gośćmi kolejnych spotkań w kościele seminaryjnym (ul. Krakowskie Przedmieście 52/54) będą:  6 maja - ks. Wojciech Janyga (dar męstwa), 13 maja - ks. Łukasz Turek (dar wiedzy) i 20 maja - ks. Andrzej Grefkowicz (dar bojaźni Bożej i pobożności).

Wykłady są otwarte dla wszystkich i zaczynają się o 19.30 – czyli po wieczornej Mszy św. Relacje ze spotkań są zamieszczane w internecie.

ZAŁĄCZ(nik) Ducha | Dar mądrości - bp Michał Janocha
WMSD Warszawa

ZAŁĄCZ(nik) Ducha | Dar rozumu - o. Paweł Krupa OP
WMSD Warszawa

ZAŁĄCZ(nik) Ducha | Dar rady - ks. Robert Skrzypczak
WMSD Warszawa

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama