Nowy numer 42/2019 Archiwum

Mięsny piątek w maju

W obu warszawskich diecezjach obowiązuje dyspensa od postu w pierwszy piątek maja.

Powołując się na ustalenia 378. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz zwolnił wiernych z obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja. "Dyspensa jest udzielana ze względu na czas sprzyjający spotkaniom rodzinnym i towarzyskim, jakim jest majowy >>długi weekend<<, obejmujący w tym roku czas od 28 kwietnia do 6 maja włącznie" - napisano w informacji na stronie warszawskiej kurii.

Decyzja obejmuje wszystkich pozostających na terenie archidiecezji warszawskiej. Komunikat podobnej treści wydał też bp Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej.

Jednocześnie biskupi zachęcili, żeby wierni korzystający z dyspensy pomodlili się tego dnia w intencjach ojca świętego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL