Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jaki oficjalnym kandydatem na prezydenta

Patryk Jaki zmierzy się w walce o fotel włodarza Warszawy m.in. z Rafałem Trzaskowskim.

Prezes Jarosław Kaczyński po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS przedstawił kandydatów na prezydentów największych miast. O prezydenturę w Warszawie powalczy Patryk Jaki.

Urodził się 11.05.1985 roku w Opolu. Pracował jako dziennikarz w opolskiej gazecie. Potem m.in. kierował oddziałem SKOK na region opolski, prowadził biuro poselskie, a w 2006 r.został członkiem gabinetu politycznego wojewody opolskiego. Pracował dla Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Ryszarda Legutki.

Ukończył wydział Nauk Społecznych na Uniwersytecie Wrocławskim. W 2006 r.został najmłodszym w historii Opola radnym. W 2010 roku ponownie został wybrany Radnym Miasta Opola, następnie Przewodniczącym Klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz szefem komisji rewizyjnej. 7 lat kierował stowarzyszeniem „Młodzi Konserwatyści”, którego członkowie organizowali większość życia patriotycznego w regionie. Inicjowali m.in. budowę pomnika Żołnierzy Podziemia Antykomunistycznego, ronda Płk. Kuklińskiego, tworzenie największej biało-czerwonej flagi czy ustanowienia 1 marca ogólnopolskim dniem Żołnierzy Wyklętych.

W lipcu 2014 roku zasiadł w klubie poselskim Sprawiedliwa Polska, od marca 2015 roku działającym pod nazwą Zjednoczona Prawica (także został jego rzecznikiem). W 2015 roku z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (dostał 29 923 głosy). Od listopada 2015 roku pełni funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jest też szefem komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Pierwsza tura wyborów samorządowych może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama