Nowy numer 33/2019 Archiwum

Świętość jest zaraźliwa!

Na warszawskich Kabatach parafianie kościoła pw. św. o. Pio dziękowali za dar beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej.

Dzięki uprzejmości państwa Szlenkierów (rodziny Hanny Chrzanowskiej) w kościele wystawione były relikwie błogosławionej.

Hanna Chrzanowska prekursorka domowych hospicjów, urodziła i wychowywała się w  Warszawie. Często bywała na warszawskich Kabatach. 150 metrów od kościoła pw. o. Pio stoi dom, do którego przyjeżdżała, w którym nocowała.

- Chodziła po tych samych przestrzeniach, po których dzisiaj chodzą mieszkańcy Ustronia - mówił podczas kazania ks. Piotr Filipczak.

Wierni na Kabatach przygotowywali się do beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej poprzez nowennę. Podczas niej mogli dostrzec, że święci do nieba chodzą parami, a nawet grupami. Błogosławiona żyła w otoczeniu Jana Pawła II, a z pośród przyjaciół papieża Polaka jest wielu kandydatów na ołtarze, np. Jan Tyranowski.

- Spróbujmy pomyśleć o ludziach, którzy stanęli na drodze naszego życia, a którzy dla nas byli wzorem, pobudką ku dobru - powiedział ks. Piotr Filipczak. Dodał, że wszyscy jesteśmy zaproszeni do świętości, w tej rzeczywistości, w tej chwili, w której się znajdujemy. - Wyniesienie na ołtarze Hanny Chrzanowskiej jest dla nas darem, który możemy wykorzystywać w codziennym życiu - dodał.

Hanna Chrzanowska była osobą twardo stąpającą po ziemi. Dla swoich uczennic surowa, lecz zawsze sprawiedliwa. Cieszyła się mogąc komuś pomóc, podzielić się tym, co miała. Jej postawa pokazuje, że nie można przywiązywać się do dóbr doczesnych, które bardzo łatwo przemijają.

- Świeci nie po to są, żebyśmy tylko wiedzieli, że istnieli, ale by budzili nasze serca i sumienia - zakończył homilię ks. Piotr Filipczak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

  • Kika
    01.05.2018 21:47
    Bogu dzięki za te beatyfikację! Piękna postać! Nie wiedziałam, że bywała na Kabatach:)
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL