Nowy numer 44/2020 Archiwum

Miłość jest najważniejsza

Warsztaty małżeńskie, koncert Jana Pietrzaka, świadectwo Wincentego Łaszewskiego, konkurs wiedzy o św. Maksymilianie, spotkanie z Marcinem Kwaśnym i Ksawerym Szlenkierem, czy zabawy dla dzieci. To tylko niektóre atrakcje I Ogólnopolskiego Spotkania Rodzin w Niepokalanowie.

- Chcemy zaakcentować, jak ważna jest rodzina, i dlatego proponujemy, by w Dzień Matki zgromadzić się wokół najlepszej Matki, Maryi. Zapraszamy wszystkie rodziny, niepełne i te szczęśliwsze - zachęca o. Ignacy Kosmana OFMCon, główny organizator spotkania, które pod hasłem: „Miłość jest najważniejsza” odbywać się będzie 25 i 26 maja w Niepokalanowie.

Okazją do zjazdu jest przypadająca w tym roku setna rocznica święceń kapłańskich o. Maksymiliana. - Ojciec Kolbe wyszedł z pięknej rodziny. Ona go przygotowała do późniejszej pracy i służbie Niepokalanej. Dlatego my teraz chcemy dać rodzinom szansę do spotkania się, a także zaoferować coś dla duszy i coś dla ciała - mówi o. Kosmana.

W programie trzydniowego spotkania znalazły się m.in. warsztaty o dialogu w małżeństwie, roli dziadków czy ponownym odnajdywaniu miłości. - Poruszymy sprawy praktyczne. Zajęcia będą prowadzone wokół książki „Stają się jednym ciałem”, zawierającej cykl rekolekcji dla małżeństw - zapowiada franciszkanin.

Każdego dnia będzie odprawiana Msza św. za rodziny. Kazanie wygłoszą: bp Józef Zawitkowski, abp Grzegorz Ryś i kard. Kazimierz Nycz. Dodatkowo w Dzień Matki zostanie odprawiona Eucharystia za zmarłe matki. Organizatorzy proponują, by zabrać na nią fotografie nieżyjących już mam.

Prócz modlitw przewidziano bogaty program artystyczny i rekreacyjny. Będzie można wysłuchać koncertu patriotycznego Jana Pietrzaka, wykładu prof. Bogdana Chazana i świadectwa Wincentego Łaszewskiego, obejrzeć film „Dwie Korony”, wziąć udział w konkursie „Rodzina o. Maksymiliana”, w którym główną nagrodę stanowi wyjazd do Ziemi Świętej, złożyć przyrzeczenia rodzinne i małżeńskie czy obejrzeć „Pasję o św. Maksymilianie Kolbem” według autorstwa prof. teatrologii Kazimierza Brauna. Specjalne zabawy zostały przeznaczone dla dzieci.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Ojcowie franciszkanie proszą jednak o wcześniejsze zgłaszanie przyjazdu celem przygotowania poczęstunku. Można tego dokonać telefonicznie pod numerami tel.: (46) 864 23 47 lub (46) 864 22 22.

Osoby zainteresowane noclegiem mogą dokonać jego rezerwacji pod numerem tel.: (46) 864 21 31.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama