Nowy numer 42/2020 Archiwum

Święcenia kapłańskie nie są zasługą, ale łaską

Pięciu pallotyńskich diakonów przyjęło święcenia prezbiteratu w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów w Ołtarzewie.

Błogosławieństwo od współbraci   Błogosławieństwo od współbraci
al. Maksim Bolandz SAC
Diakonom Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego 5 maja święceń udzielił abp Tadeusz Wojda SAC, metropolita białostocki. Z jego rąk przyjęli je:

z Prowincji Zwiastowania Pańskiego SAC:

  • Dawid Piwowarski SAC (Tomaszów Mazowiecki)

z Prowincji Chrystusa Króla SAC:

  • Maciej Krzywiński SAC (Józefów)
  • Marcin Majewski SAC (Garwolin)
  • Tomasz Kotulski SAC (Kraków)
  • Wojciech Winek SAC (Radom).

Na początku uroczystości ks. Mirosław Mejzner SAC, rektor pallotyńskiego Wyższego Seminarium Duchownego, powitał zgromadzonych na uroczystości ok. 80 księży diecezjalnych i zakonnych, rodziny kandydatów do święceń oraz gości. Kandydatów do święceń w stopniu prezbiteratu przedstawił arcybiskupowi ks. Krzysztof Wernicki SAC, prefekt alumnów.

Nowi kapłani z abp. Tadeuszem Wojdą SAC i przełożonymi Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie   Nowi kapłani z abp. Tadeuszem Wojdą SAC i przełożonymi Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie
al. Maksim Bolandz SAC

Podczas kazania metropolita białostocki dziękował rodzicom diakonów za przekazanie "największego skarbu" dzieciom, jakim jest wiara i głęboka przyjaźń z Chrystusem. "Ich powołanie do kapłaństwa jest owocem waszej wiary" - zwracał się do rodzin kandydatów. Podkreślił, że lata spędzone w seminarium były czasem dogłębnego poznania Jezusa, wczytywania się w Jego słowa i przekształcania swojego życia na wzór Chrystusa. Po gruntownym przygotowaniu Jezus posyła swoich wybranych, żeby "Jego miłość nieśli w świat", udzielając im misji głoszenia słowa Bożego, przepowiadania dobrej nowiny o zbawieniu, karmienia ludzi Bożym Ciałem oraz bycia szafarzem miłosierdzia Bożego. Za wzór metropolita białostocki dał kandydatom patrona kapłanów św. Jana Marię Vianneya, proboszcza z Ars, który mówił, że pasterz według Bożego serca jest największym skarbem, jaki Bóg może dać parafianom, i jednym z najcenniejszych darów Bożego miłosierdzia; on posiada klucze do skarbca niebieskiego, otwiera drzwi i jest ekonomem samego Boga, administratorem Jego dóbr. 

 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama