Nowy numer 42/2018 Archiwum

Nowy proboszcz na Stegnach

Ojciec Tomasz Więch CRSP, dotychczasowy wikariusz parafii św. Antoniego M. Zaccarii, został mianowany jej proboszczem.

Parafia św. Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie została utworzona 5 lipca 1995 r. dekretem ówczesnego metropolity warszawskiego kard. Józefa Glempa. Liczyła wówczas około 2 tysięcy rodzin.

Pierwszym proboszczem został mianowany o. Kazimierz Lorek, barnabita, który pełnił ten urząd przez 23 lata i jest budowniczym tamtejszej świątyni. Jest też założycielem działającego przy parafii „Domu Chleba” dla bezdomnych.

Przyczynił się do wybudowania przedszkoli językowych - „Dzieciątka Jezus” i „Anioła Stróża” oraz Centrum Kulturalnego Ojców Barnabitów, przy ul. Smoluchowskiego 1. Za działalność na rzecz stolicy, w 2011 r. otrzymał nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy.

Obecnie w parafialnej posłudze zastąpił go o. Tomasz Więch. Kard. Kazimierz Nycz mianował go nowym proboszczem 29 kwietnia 2018 r. 6 maja został uroczyście wprowadzony na nowy urząd.

Zgromadzenie Księży św. Pawła - Barnabitów, którego charyzmat ujęto w słowach „”ewangelizować, wychowywać i uświęcać” prowadzi tę warszawską parafię w dekanacie wilanowskim od 1995 r. Kościół został wybudowany w latach 1999-2003 przy ul. Sobieskiego. Świątynia ta jest siódmym kościołem znajdującym się na historycznym warszawskim Trakcie Królewskim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy