Nowy numer 44/2020 Archiwum

Majowa wystawa

Do 10 czerwca w Galerii Krużganek na Bielanach można oglądać ekspozycję prac inspirowanych objawieniami z Fatimy i maryjnym przesłaniem.

W Centrum Kultury Katolickiej „Dobre Miejsce” odbył się wernisaż maryjnej wystawy pt. „Niewiasta obleczona w słońce. Fatima 1917-2017”.

Jej kuratorzy Mirosława Rochecka i Zdzisława Ludwiniak pokazali prace ponad 30 artystów zaangażowanych w działalność Duszpasterstwa Środowisk Twórczych w Toruniu oraz zaproszonych gości.

Tematem była Fatimska Pani, jej orędzie skierowane do świata i nasza na niego odpowiedź. Kim jesteśmy i dokąd zmierzamy? - te pytania nurtuje nie tylko nie tylko artystów, ale też gości zwiedzających wystawę.

W krużgankach można zobaczyć maryjne wizerunki, sceny objawień fatimskich, a także realizacje o charakterze abstrakcyjnym i symbolicznym. Większość wykonana jest tradycyjnymi metodami na płótnie lub papierze, ale wśród prezentowanych prac znalazł się także dybtyk zatytułowany ”Grabarka”, powstały z połączenia tradycyjnej fotografii z elektronicznymi metodami przetwarzania obrazu.

Wystawa „Niewiasta obleczona w słońce” była wcześniej prezentowana w Akademickiej Przestrzeni Sztuki UMK - U Teologów w Toruniu oraz w Ośrodku Chopinowskim Szafarni.

W Centrum Kultury Katolickiej „Dobre Miejsce”, przy ul. Dewajtis 3 można ją obejrzeć do 10 czerwca. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama