Nowy numer 42/2020 Archiwum

Śpiew przy kapliczkach. Także w Warszawie

W maju Litanię Loretańską można usłyszeć na ulicach zatłoczonej, zabieganej stolicy. Znacie takie miejsca?

Nie tylko na rozstajach dróg, nie tylko w wiejskich zakątkach słychać w maju śpiew ku czci "Świętej Panny nad pannami". Na nabożeństwach majowych przy kapliczkach i krzyżach zbierają się także mieszkańcy stolicy.

8 maja litanię na cześć Matki Bożej słychać było przed figurą stojącą na dziedzińcu Domu Opieki Społecznej przy ul. Solec 36A. Na plenerowe nabożeństwa majowe przy wyznaczonych kapliczkach na terenie soleckiej parafii Świętej Trójcy i Jezusa Nazareńskiego, w każdy wtorek o godz. 19 zapraszają ojcowie karmelici.

"Niestety w tym roku różne okoliczności nie pozwalają kontynuować Dywizowi tradycji" - napisała na portalu społecznościowym Ewa Kiedio, współorganizatorka w poprzednich latach nabożeństw majowych przy warszawskich kapliczkach. Tradycja nie upadła, bo znaleźli się jej kontynuatorzy. Zapraszają w środy na wspólną modlitwę w przestrzeni publicznej. Już 9 maja o 18.30 chętni spotkają się przed figurą MB Passawskiej, na Krakowskim Przedmieściu (przy Res Sacra Miser). 

Parafia Imienia NMP w Międzylesiu na "majówkach" spotka się 16 razy. W najbliższym czasie: przy kapliczce na ul. ul. Maciejowickiej (11 maja), przy krzyżu Patriotów–Zwoleńska (16 maja), u sióstr franciszkanek rodziny Maryi na ul. Żegańskiej (17 maja), przy nadrzewnej kapliczce w lesie za szkołą (18 maja). Nabożeństwa zaczynają się o 20.30, a kończą Apelem Jasnogórskim o godz. 21.

Niedzielne nabożeństwa majowe przy kapliczkach organizuje też ośrodek duszpasterski Matki Bożej Pompejańskiej, przy ul. Myśliborskiej 28. Z kolei w parafii Matki Bożej z Lourdes na Pradze modlitwy plenerowe odbywają się w poniedziałki i czwartki, po wieczornej Mszy św.

Czytelników zachęcamy do tego, żeby podzielili się z nami informacjami, gdzie jeszcze w stolicy i okolicach można wybrać się na "majowe" poza kościołami i kaplicami. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama