Nowy numer 43/2020 Archiwum

Denis Urubko i znani youtuberzy

Za niespełna dwa tygodnie odbędzie się 9. edycja Warszawskich Targów Książki. Tegoroczne motto brzmi: Sto lat niepodległości Polski, a głównym patronatem targów jest Francja. Na Stadionie Narodowym w Warszawie pojawiają się nie tylko polscy i zagraniczni autorzy, ale także znani youtuberzy.

W Zamku Ujazdowskim odbyła się konferencja prasowa, podczas której organizatorzy przedstawili plan wydarzenia oraz powiedzieli o nowościach, które będą czekały na gości w weekend 17-20 maja.

Jacek Oryl, dyrektor Warszawskich Targów Książki, zapewnił, że na miłośników czytania będą czekały podobne strefy, jak w ubiegłych latach, ale dodatkowo powstaną cztery nowe, takie jak: kryminał, fantastyka, popkultura oraz kultura górska.

Ze względu na ostatnie wydarzenia w Himalajach, coraz więcej osób interesuje się tematyką górską, dlatego powstanie taka strefa na targach. Ponadto gościem specjalnym będzie Denis Urubko, co zdradziła podczas konferencji redaktor naczelna Wydawnictwa Sonia Draga.

Prezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Rafał Skąpski, opowiedział o konkursie, który został w tym roku przeprowadzony dla studentów Akademii Sztuk Pięknych na plakat zapraszający na 9. Warszawskie Targi Książki. Trzy prace, wyróżnione nagrodami, można spotkać na różnych nośnikach reklamy zewnętrznej w Warszawie. Natomiast 20 najlepszych plakatów zostanie zaprezentowanych na wystawie podczas WTK.

Wiele atrakcji jest także przewidzianych dla dzieci i młodzieży, ponieważ organizatorzy Warszawskich Targów Książki mają na celu połączenie przyjemności z edukacją. Dla najmłodszych zaplanowano m.in. warsztaty rysowania komiksów, które poprowadzi Berenika Kołomycka.

Nowym wydarzeniem na Warszawskich Targach Książki, skierowanym głównie do młodzieży, jest Meet Point, który oznacza dwudniowe spotkania z gwiazdami internetu oraz wiele dodatkowych atrakcji, jak na przykład turniej Counter Strike: Global Offensive, podczas którego zmierzą się najlepsze polskie drużyny. Na wydarzenie zostali zaproszeni m.in. tacy goście, jak Gimper, Mamiko, czy Mandzio, a także wielu innych znanych youtuberów.

Organizatorzy polecają wszystkim zainteresowanym wydarzeniem, pobranie aplikacji ze sklepu App Store lub Google Play o nazwie „Warszawskie Targi Książki 2018”. Dzięki niej goście zyskają ciągły dostęp do listy wystawców oraz programu WTK, a także będą mogli stworzyć swój własny plan dnia na Targach.a

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama