Nowy numer 42/2020 Archiwum

Dla porzuconych, zranionych, w kryzysie...

Włoski kapłan Enrique Porcu, który wraz z ks. Antonello Cadeddu, założył wspólnotę Przymierze Miłosierdzia, poprowadzi w Warszawie rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności oraz dla narzeczonych.

Każdy, kto chociaż raz był na spotkaniach z księżmi Enrique Porcu i Antonellem Cadeddu wie, że mają dar nauczania z mocą, ale też zarażania Bożą nadzieją i radością. A tego właśnie potrzeba osobom szczególnie zaproszonym na dwudniowe rekolekcje w kościele św. Dominika (ul. Dominikańska 2) na Służewie. Ksiądz Enrique Porcu swoje nauki i modlitwę chce skierować do małżonków przeżywających trudności i kryzys w związku, małżeństw pragnących włączyć Boga do wspólnego życia, osób porzuconych, zranionych przez męża lub żonę, a także do narzeczonych. Organizatorem rekolekcji jest duszpasterstwo rodzin DROPS.

Rekolekcje rozpoczną się 24 maja, Mszą św. o 19.30. Po niej ks. Porcu wygłosi konferencję oraz będzie się modlił nad małżeństwami i w intencji powołań do małżeństwa. Spotkanie zakończy się ok. godz. 22.

Następnego dnia, po Eucharystii o 19.30 i konferencji, włoski rekolekcjonista pomodli się nad małżeństwami w kryzysie oraz nad osobami pozostawionymi przez współmałżonków.

Przymierze Miłosierdzia jest prywatnym stowarzyszeniem wiernych założonym w 2000 r. przez dwóch włoskich kapłanów – ks. Enrique Porcu i ks. Antonello Cadeddu oraz misjonarkę świecką Marię Paulę. Jego statuty zostały przyjęte przez arcybiskupa Sao Paulo kard. Claudio Hummes w sierpniu 2005 r.. Stowarzyszenie ma swoją siedzibę w Sao Paulo w Brazylii, natomiast wspólnoty i grupy Przymierza Miłosierdzia są obecne w 36 miastach w Brazylii, a także w Portugalii, we Włoszech, we Francji, Belgii i w Polsce.

Rodzina Przymierze Miłosierdzia gromadzi celibatariuszy i małżonków, kapłanów i ludzi świeckich. Charyzmatem wspólnoty jest przede wszystkim praca z ubogimi i ewangelizacja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama