Nowy numer 43/2020 Archiwum

Idźcie do świata

– Duch św. daje „energię życiową” – mówił do młodych w parafii św. Benedykta abp Henryk Hoser, udzielając pod matczynym spojrzeniem Maryi, sakramentu bierzmowania.

Burzą oklasków mieszkańcy parafii św. Benedykta w Wawrze powitali Maryję, która przybyła do nich 6 maja w kopii jasnogórskiej ikony. Proboszcz ks. Tadeusz Olaczek i abp Henryk Hoser powitali ikonę pocałunkiem.

Następnie na ramionach do świątyni wnieśli ją ojcowie i matki. W homilii abp Hoser przypomniał, że Maryja chce być nie tylko Królową naszego kraju, ale również Królową życia każdego z nas. – Chce, abyśmy szli przez życie razem z Nią, to Ona prowadzi nas do swego Syna. Wskazuje Go jako referencje naszego życia i to Ona wprowadzi nas do Nieba, naszego ostatecznego celu – mówił kaznodzieja. Zwracając się do młodych, którym udzielił sakramentu bierzmowania, przypomniał, że Boży Duch jest tym, który daje energię życiową. – Bez Ducha Świętego nasze życie będzie wątłe, mierne, małostkowe, byle jakie, a przecież nie takie ma być. Duch św. jest energią życiową, która jest nam dana, ale trzeba ją spożytkować – wyjaśnił. Nawiązując do opiekuna parafii, św. Benedykta, który jest patronem Europy, przypomniał bierzmowanym, że życie jest sztafetą pokoleń i to od nas zależeć będzie kształt naszego kontynentu. – Europa cierpi na zanik pamięci, nie wie, skąd się wzięła. Dlatego nie wie, dokąd iść. Wspólny rynek i liberalizm ekonomiczny nie wystarcza, by mieć poczucie sensu życia – powiedział abp Hoser. Przypomniał, że Europa była budowana przez Kościół w większym stopniu niż przez państwo. Przestrzegł, że wspólny rynek to za mało, potrzebne są wspólne wartości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama