Nowy numer 43/2020 Archiwum

„Pokój na lato”. Wielkie otwarcie

Warsztaty wiankowe, koncerty znanych gwiazd… To tylko niektóre atrakcje, które zostały przygotowane przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wielkie otwarcie nastąpi 19 maja, w Noc Muzeów o godz. 20 na skarpie przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Program wydarzeń w „Pokoju na lato” przedstawili dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski, szef Instytutu Stefana Starzyńskiego Dariusz Gawin, piosenkarka Gaba Kulka, publicysta Wiesław Kot, architekt Radosław Gajda, specjalistka do spraw wizerunku w mediach społecznościowych Aleksandra Dejnarowicz oraz bukieciarz Marcin Gładki.

Jak zaznaczył Dariusz Gawin, twórcy „Pokoju na lato” pragnęli przenieść do stolicy kawałek otwockiego klimatu. Na letni czas zaplanowano wiele warsztatów, wśród nich znajdą się m.in. warsztaty rzeźbiarskie, warsztaty z kaligrafii oraz warsztaty z Majsterkami.

Warsztaty wiankowe poprowadzi Marcin Gładki, a zajęcia z poruszania się w mediach społecznościowych - Aleksandra Dejnarowicz. Odbędą się w bujanych hamakach, znajdujących się na terenie pawilonu. Wstęp na wszystkie atrakcje w „Pokoju na lato” jest wolny, jednak na warsztaty obowiązują zapisy.

Radosław Gajda poprowadzi wykłady, podczas których wyjaśni, m.in. dlaczego Stare Miasto kształtem przypomina fasolkę. Wiesław Kot na swoich wykładach skupi się na „parterowym życiu stolicy”, ilustrując swoje opowieści fragmentami starych gazet i filmów. Ciekawym miejscem w „Pokoju na lato” jest „Pensjonat roślinka”, do którego Warszawiacy mogą oddać swoje roślinki, gdy nie mogą się nimi opiekować podczas urlopu wakacyjnego.

„Pokój na lato” będzie czynny przez 15 tygodni, każdego dnia od godz. 11 do ostatniego klienta (we wtorki od 16.00). Podczas wakacyjnych koncertów na scenie wystąpi wiele znanych gwiazd, takich jak Fisz Emade Tworzywo, Łona, Mikromusic, duet Miuosh-a, O.S.T.R oraz duet The Dumplings.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama