Nowy numer 42/2020 Archiwum

Ks. Drozdowicz odznaczony

Podczas uroczystości odpustowych w Lesie Bielańskim poinformowano, że proboszcz parafii bł. E. Detkensa otrzymał odznakę honorową "Zasłużonego dla Warszawy".

Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca warszawskich radnych i radny Piotr Mazurek przywieźli na odpust parafialny do kościoła pokamedulskiego radosną wieść.

- Kolegium odznaki honorowej na posiedzeniu 17 maja 2018 r. przyznało ks. Wojciechowi Drozdowiczowi odznakę honorową „Zasłużonego dla Warszawy”. Jest to najważniejsza odznaka miasta stołecznego. Została przyznana w uznaniu zasług ks. Wojtka dla wspólnoty chrześcijańskiej i dla stolicy - mówiła Ewa Malinowska-Grupińska.

Ks. Drozdowicz posługuje na Bielanach od 19 lat, czyli od momentu utworzenia parafii przy ul. Dewajtis. Wcześniej był wikariuszem w Słomczynie i Łowiczu, prowadził program telewizyjny dla dzieci „Ziarno” i pracował na Syberii.

Wyróżnienie „Zasłużony dla Warszawy” przyznawane jest obywatelom polskim i cudzoziemcom oraz jednostkom organizacyjnym wyróżniającym się działalnością na rzecz stolicy, w szczególności w sferze społecznej, naukowej i edukacyjnej. Wyróżnienie może być również przyznane z uwagi na indywidualne czyny i działania ratujące życie. Zostało ustanowione 2 marca 1998 r.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama