Nowy numer 43/2020 Archiwum

Czym zaskoczą nas bracia?

W niedzielę przy klasztorze ojców dominikanów na Służewie, po raz 19. odbędzie się Jarmark św. Dominika.

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości będą patriotyczne śpiewanki, oczywiście występ braci nowicjuszy, a wieczorem koncert zespołu Raz Dwa Trzy.

Tegoroczny Jarmark św. Dominika, który odbędzie się przy klasztorze ojców dominikanów na Służewie 27 maja, zapowiada się jak zwykle barwnie, atrakcyjnie i smakowicie. Rozpocznie się polonezem o 10.30. Zaraz potem nastąpi zawsze oczekiwany i gorąco oklaskiwany występ braci nowicjuszy.

Na gości czekają występy kapel i grup ze Służewskiego Domu Kultury, a także domowe ciasta, zakonny bigos i ponad sto straganów z rękodziełem, dewocjonaliami, biżuterią, artykułami spożywczymi....

W godz. 12-15 klasztorny ogród zamieni się w ciekawą grę dla całej rodziny. Wiele atrakcji przygotowano też dla najmłodszych: od kolorowej wety cukrowej, szczudlarzy, po dmuchane zjeżdżalnie i kule wodne.

W strefie relaksu, z leżakami, będzie można wypić kawę lub świeżo wyciskany sok owocowy. Na trawniku przy kościele rozłoży się „Antykwariat pod chmurką”, a na wencie w auli o. Woronieckiego będzie gwarno i tłoczno. Najdłuższe kolejki ustawią się jak zwykle po odbiór fantów w loterii (każdy los wygrywa, a niektóre to nawet zagraniczne wycieczki).

Jak zwykle będzie okazja do rozmowy z dominikanami oraz członkami licznych wspólnot i grup, działających na terenie parafii św. Dominika.

O godz. 16, wspólnie z Garwolińskim Teatrem Muzycznym „Od Czapy” będzie można zaśpiewać znane polskie pieśni patriotyczne. Natomiast na zakończenie tegorocznego jarmarku, o 20.15 na scenę wkroczy gwiazda wieczory: zespół Raz, Dwa, Trzy!

Szczegóły na www.jarmark.sluzew.dominikanie.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama