Nowy numer 43/2020 Archiwum

Stygmatyczka z Damaszku w bazylice Świętego Krzyża

Myrna Nazzour ponownie odwiedzi Warszawę. 29 maja spotka się z wiernymi w bazylice przy Krakowskim Przedmieściu i udzieli błogosławieństwa olejem, który w cudowny sposób wydobywa się z kazańskiej ikony Matki Bożej.

Myrna Nazzour pochodzi z Damaszku z Syrii, ma męża i dwójkę dzieci. Wyszła za mąż w wieku 18 lat. Pół roku po ślubie zaczęły dziać się wydarzenia, których nie rozumiała. Podczas modlitwy jej dłonie zaczęły wydzielać oliwę. Kilka dni później oliwa pojawiła się również na obrazku kazańskiej ikony Matki Bożej, przed którą się modliła.

Jej dom stał się także miejscem objawień Jezusa i Maryi. Do tej pory pozostaje nieustannie otwarty na pielgrzymów, którzy przybywają modlić się i prosić o modlitwę. Jest jedną z największych żyjących mistyczek Kościoła. Otrzymała też czasowe stygmaty, które pojawiały się w Wielki Czwartek.

Od Jezusa otrzymała misję na rzecz jedności Kościołów i rodziny. - Korzenie Kościoła są w rodzinach. Dbajcie o nie - mówiła przy grobie św. Andrzeja Boboli mistyczka z Syrii, która w ubiegłym roku odwiedziła mokotowskie sanktuarium.

Więcej o spotkaniu na Mokotowie czytaj TU >>

Z Myrną Nazzour będzie można spotkać się 29 maja w bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. O godz. 19 zostanie odprawiona Msza św., której przewodniczyć będzie o. Zygmunt Kwiatkowski, jezuita, który 30 lat pracował jako misjonarz w Syrii. Po Mszy św. Myrna Nazour podzieli się swoim doświadczeniem duchowym i udzieli błogosławieństwa olejem w cudowny sposób wydobywającym się z kazańskiej ikony Matki Bożej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama