Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Pielgrzymka warszawskich mam

13 czerwca młode mamy z dziećmi będą modliły się za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego i św. Antoniego.

Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: „Odnaleźć to, co zginęło”. - To, że jesteśmy powołane do życia w rodzinie, jest dla nas pewne. Ale wiele z nas zastanawia się, co robić dalej, czy wracać do pracy zawodowej, czy pracować w domu, czy starać się o kolejne dziecko. I dlatego 13 czerwca w poszukiwani drogi życiowej pojedziemy do sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego, patrona rodziny i małżonków starających się o dar potomstwa. W odnajdywaniu swojej ścieżki pomoże nam św. Antoni, który oręduje w przypadku rzeczy zaginionych, ale także zakochanych. A my chcemy przypomnieć sobie czy też odnaleźć to, do czego zostałyśmy stworzone – mówi Maria Pietrzak, koordynatorka chrześcijańskich spotkań dla mam z dziećmi w parafii bł. Władysława z Gielniowa na Natolinie.

Pielgrzymka warszawskich mam   Matki będą się modliły przy grobie św. Stanisława Papczyńskiego Joanna Jureczko-Wilk /Foto Gość Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. na Mariankach. Po niej nastąpi zwiedzanie Muzeum św. Stanisława Papczyńskiego i piknik rodzinny w ogrodzie klasztornym. Spotkanie zwieńczy wspólna modlitwa w kaplicy przed figurą św. Antoniego Padewskiego słynąca z wielu cudów. Obok niej bije źródełko, któremu przypisywane są właściwości lecznicze.

- Na pielgrzymkę zapraszamy z dziećmi. W naszej parafii młode mamy z pociechami spotykają się co środa. Uczestniczymy wtedy w Eucharystii, spotkaniu tematycznym albo adoracji. Pragniemy, by dzieci patrząc na mamę zrozumiały, jak ważna jest dla kobiet Msza św. skoro ich mama idzie na nią w dzień powszedni niezależnie od pogody. Chcemy, by widziały, że uczestniczy w niej nie tylko ich mama, ale że takich osób jest więcej. To wszystko pomaga dzieciom wzrastać w wierze - przekonuje Marta Pietrzak.

Mamy spotkają się w dzień odpusty parafialnego św. Antoniego. Z tej okazji o godz. 18 zostanie odprawiona polowa Msza św. w intencji matek oczekujących potomstwa.

Dojazd przewidziany jest na własną rękę lub grupach zorganizowanych w ramach poszczególnych wspólnot czy parafii.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy