Nowy numer 33/2019 Archiwum

Słoiczek dla Chyliczek

10 czerwca rusza po raz 13. warszawski Marsz dla Życia i Rodziny. Podobne w 100-lecie Niepodległości przejdą ulicami 150 polskich miast.

Warszawski marsz pod hasłem: „Polska rodziną silna!” rozpocznie się na Pl. Trzech Krzyży o godz. 12. Wcześniej, o 11.00 w kościele pw. św. Aleksandra (dolny kościół) zostanie odprawiona Msza św. w intencji uczestników. Marsz przejdzie Traktem Królewskim na Pl. Zamkowy.

- Z jednej strony chcemy okazać wdzięczność naszym przodkom za dziedzictwo, które nam pozostawili, z drugiej zaś apelujemy do rządzących, aby rodzina w Polsce była dowartościowana nie tylko materialnie, ale również skutecznie chroniona przed działaniami wynikającymi z niezwykle niebezpiecznych ideologii, np. gender - wyjaśnia Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Życia i Rodziny, dodając, że najlepszym uczczeniem Niepodległości byłoby przyjęcie rozwiązań ustawowych zwiększających zakres ochrony życia ludzkiego.

Podczas Marszu przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy dla podopiecznych Domu Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach k. Konstancina. Fundusze będą zbierane na „wyprawki” dla mam - podopiecznych domu, które podejmują trud samodzielnej opieki nad swoimi dziećmi.

- W zeszłym roku zebraliśmy ponad 6 tys. zł, za które udało się kupić lodówkę, pralkę, odkurzacz, materace, dywany - mówi prezes Kwaśniak. - W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć akcję i umożliwić wpłaty na specjalne uruchomione konto również przez internet.

Akcja odbędzie się pod hasłem „Słoiczek dla Chyliczek”. Szczegóły na: marsz.org.

- Na Marsz zapraszamy całe rodziny z dziećmi, osoby starsze, duchownych i wszystkie osoby, które pragną publicznie dać wyraz troski o każde ludzkie życie i umocnienie polskich rodzin. Jak zwykle będzie dużo atrakcji oraz wspaniała, radosna i rodzinna atmosfera - zapewnia koordynator marszu, Marta Ogonowska-Polkowska.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL