Nowy numer 33/2019 Archiwum

Komendant główny policji ratował potrąconą rowerzystkę

Do zdarzenia doszło około 13.30 na skrzyżowaniu Krasickiego i Naruszewicza w Warszawie.

Dwunastoletnia rowerzystka wjechała na przejście dla pieszych i została potrącona przez auto osobowe kierowane przez 55-letnią kobietę. Niezbędnej pomocy do czasu przyjazdu karetki udzielił jej mężczyzna, który był świadkiem zdarzenia.

Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy RMF FM - rozgłośni, która pierwsza podała tę informację - wynika, że mężczyzną niosącym pomoc był gen. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji.

Z kolei portal tvnwarszawa.pl ustalił - również nieoficjalnie - że komendant główny policji nie był w tym czasie na służbie, ale na przejażdżce rowerowej. Zaraz po wypadku Szymczyk zatrzymał  kilka samochodów, prosząc kierowców o apteczkę, ale żaden z nich jej nie miał.

12-latka jest już w dobrym stanie. Niedługo opuści szpital.

W wyniku incydentu nikt nie został ukarany mandatem. Według policji winę ponosi dziewczynka, która nie zastosowała się do przepisów i wjechała na pasy na rowerze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

  • Alicja
    09.06.2018 23:14
    Rowerzyści przejeżdżający po pasach... Szkoda dziecka, ale niestety większość rowerzystów zachowuje się jakby prawo o ruchu drogowym ich nie dotyczyło. Jaśniepaństwu trzeba uskakiwać z pasów na ścieżce rowerowej etc. Szkoda, że rodzicom nie udało się wyegzekwować stosowania się do przepisów przez tę 12-latkę. Zastanawiam się czy w takiej sytuacji mandatu nie otrzymują właśnie rodzice? Dlaczego nikt nie został ukarany? Chcemy uczyć, że to jest OK?
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL