Nowy numer 33/2019 Archiwum

Okazja do podziękowań za dobroć Boga

Biskup Marian Duś świętował 50. rocznicę święceń kapłańskich.

Biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej za kilkanaście dni będzie świętował swoje 80. urodziny, dziś jednak obchodził inny ważny jubileusz - 50. rocznicę święceń kapłańskich.

Liturgii w bazylice archikatedralnej pw. św. Jana Chrzciciela przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

- Kościół odnosi się życzliwie do celebracji wszelkich rocznic. Nie tylko dlatego, że to okazja do przeprowadzenia sobie specyficznego rachunku sumienia, do przypomnienia sobie naszych ludzkich wad i słabości. Ale warto przypomnieć, że prawdziwy rachunek sumienia polega głównie na przypomnieniu sobie rozmiarów dobroci Bożej, którą przez czas od urodzenia do jubileuszu byliśmy przez Boga obdarzani. Dlatego wszystkie te jubileuszowe obchody są uroczystościami dziękczynnymi - powiedział bp Kazimierz Romaniuk w trakcie liturgii.

Biskup Marian Duś urodził się 25 czerwca 1938 roku. Został wyświęcony przez kard. Stefana Wyszyńskiego w 1968 r. wraz z dwudziestoma innymi diakonami Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela. Siedmiu z nich współcelebrowało rocznicową Mszę Świętą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL