Nowy numer 24/2018 Archiwum

Obraz odjeżdża, Matka pozostaje

Odwiedziła 187 parafii i 13 domów zakonnych, przeszła przez cmentarz poległych w Bitwie Warszawskiej, zajrzała do chorych w szpitalach, do księży w domu emerytów i do tych, którzy dopiero formują się w seminarium. Kopia jasnogórskiego wizerunku kończy peregrynację po diecezji warszawsko-praskiej.

Patrząc w kościele na smutne twarze wiernych, o. Krzysztof Grzesica OSPPE, kustosz ikony nawiedzenia z Jasnej Góry, wielokrotnie powtarzał: „Zabieram z waszej parafii obraz, ale nie Matkę Bożą. Ona z wami zostaje. Ma Ją w sercu każdy, kto Ją do niego zaprosił”. I tak było przez ostatnie dziewięć miesięcy. Smutek pożegnania w jednej parafii i radość powitania w kolejnej. „Doba to tak krótko…” – narzekali parafianie z Zakrętu, do których ikona zawitała w listopadzie ubiegłego roku.

Dostępne jest 7% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma