Nowy numer 33/2019 Archiwum

Pomoc w duchu JP II

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II zostaną przyznane po raz 14.

Grono stypendystów mogą zasilić uczniowie oraz studenci, którzy kształcą się w Warszawie. To szansa, żeby otrzymać stypendium w wysokości od 200 do 1500 złotych miesięcznie.

Stypendia imienia świętego papieża to nie tylko pomoc finansowa, ale także wsparcie uczniów i studentów w rozwijaniu ich umiejętności i pasji.

- Co roku odkrywamy nowe osobowości i talenty - mówi Maria Jankowska, koordynatorka Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II i szefowa Zespołu ds. budowy Elektronicznego Systemu do Obsługi Stypendiów m.st. Warszawy.

Stypendyści mają szansę na rozwój swoich zdolności, rozpoznanie ścieżki zawodowej, ale także na wspólne działania w przestrzeni miejskiej, a my możemy zobaczyć, jak różnorodne są zainteresowania młodych ludzi i jak wiele są oni w stanie poświęcić dla ich realizacji. Wśród naszych stypendystów można znaleźć pasjonatów kolei, żonglerów, mistrzów woltyżerki, streetartowców czy badacza stułbi.

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II to największy samorządowy program stypendialny w Polsce, w ramach którego pomoc uzyskało do tej pory ponad 3 tys. warszawskich uczniów i studentów. To program, który na przestrzeni lat wpisał się w tradycję Warszawy. O stypendia ubiegać się mogą uczniowie szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych oraz studenci, których dochód netto na jednego członka rodziny nie przekracza 1300 zł miesięcznie.

Termin składania wniosków na rok 2018/2019 dla uczniów mija 31 lipca, a dla studentów - 10 października. Kandydaci, chcący ubiegać się o stypendium, muszą najpierw wypełnić elektroniczny wniosek dostępny na stronie https://formularze.centrumjp2.pl/, a następnie złożyć go w wersji papierowej wraz z wymaganymi załącznikami w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II - operatora Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

Szczegółowe informacje: www.centrumjp2.pl oraz www.stypendiajp2.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL