Nowy numer 39/2022 Archiwum

Kończy się peregrynacja jasnogórskiej ikony

Przez dziesięć miesięcy kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej odwiedziła ponad 200 parafii, domów zgromadzeń zakonnych i innych placówek w Warszawie i okolicach.

To już ostatnie dni, kiedy mieszkańcy diecezji warszawsko-praskiej mogą pomodlić się przy ikonie Matki Bożej, która od ponad 60 lat peregrynuje po polskich parafiach. Wędrówkę po praskiej diecezji rozpoczęła 2 września ub. r. od kolegiaty Przemienienia Pańskiego w Radzyminie. Potem przemierzyła zakątki 21 dekanatów. Każdego dnia była w innej parafii lub domu zgromadzenia zakonnego. Zawsze ciepło witana przez mieszkańców i jednego w warszawsko-praskich biskupów.

16 czerwca nawiedzenie się zakończy. W kościele Najczystszego Serca Maryi przy ul. Chłopickiego 2 (pl. Szembeka) o godz. 10 rozpocznie się przygotowanie modlitewne przy wizerunku nawiedzenia, a o godz. 11 rozpocznie się koncelebrowana uroczysta Msza św., której będzie przewodniczył metropolita poznański abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Kazanie wygłosi bp Jerzy Mazur z diecezji ełckiej.

Biskup Romuald Kamiński, ordynariusz warszawsko-praski poprosił diecezjan o jak najliczniejsze przybycie i o dziękczynną modlitwę. "Oddając chwałę Bogu za już otrzymane dary, pragniemy zawierzyć Matce Bożej całą naszą diecezję i każdego indywidualnie. Ten akt rozpocznie duchowe dzieło wielkiej diecezjalnej modlitwy, przeżywanej każdego dnia w kolejnych parafiach naszej diecezji " - napisał biskup w Słowie Pasterskim.

Podczas uroczystości 16 czerwca ikona zostanie przekazana biskupom kolejnej diecezji nawiedzenia. Po wakacyjnej przerwie, 16 września rozpocznie peregrynację w diecezji bydgoskiej. W kolejnych latach odwiedzi diecezje: poznańską, włocławską, gnieźnieńską, sosnowiecką, częstochowską i świdnicką.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy