Nowy numer 7/2019 Archiwum

Wiceburmistrz Wołomina ofiarą nawałnicy

Robert Makowski został przygnieciony przez konar podczas wichury, jaka przeszła nad Warszawą i okolicami 21 czerwca.

Wiceburmistrz Wołomina został przygnieciony konarem drzewa podczas gwałtownej wichury na terenie portu przy ulicy Wojska Polskiego w Nieporęcie. Do zdarzenia doszło po godzinie 19. Robert Makowski został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

Wiceburmistrz był w urzędzie miasta odpowiedzialny za kwestie bezpieczeństwa. Wcześniej przez dwa lata był komendantem powiatowym policji. Ze służby odszedł po ponad 28 latach pracy. Od ponad 20 lat mieszkał w Wołominie.

Konar drzewa ranił również mężczyznę na ul. Szwankowskiego na Bemowie. Nawałnica o pół godziny opóźniła także wylot z Okęcia prezydenckiego samolotu do Estonii.

W związku z burzami, które przeszły nad Polską, strażacy interweniowali niemal 1,5 tys. razy - podał w czwartek rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. Według danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wskutek burz bez energii elektrycznej pozostawało na Mazowszu blisko ćwierć miliona odbiorców. Rano tę liczbę ograniczono do ok. 60 tys.

Rzecznik PSP poinformował PAP, że według wstępnych danych strażacy interweniowali na Mazowszu ok. 1450 razy. W Warszawie było ponad 100 interwencji, związanych najczęściej z usuwaniem połamanych i powalonych drzew. Na Mazowszu miało miejsce również kilkanaście pożarów spowodowanych wyładowaniami atmosferycznymi czy zerwaniem linii energetycznych.

W czwartek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało komunikat, w którym ostrzegło przed burzami i wichurami. Resort i służby apelują o ostrożność i rozwagę.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL