Nowy numer 44/2020 Archiwum

W mocy Ducha, nie alkoholu

Na pątniczy szlak liczący 400 km wyruszyło 100 młodych osób, którzy chcą modlić się za osoby uzależnione.

„W mocy Ducha Świętego” - to hasło 34 Pieszej Pielgrzymki Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego do Miejsca Piastowego. Zainaugurowała ją uroczysta msza św. w stołecznej archikatedrze Świętego Jana Chrzciciela u grobu Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, propagatora trzeźwości.

- Ludzie którym leży na serc los narodu, którzy chcą modlić się za swoich braci i siostry w potrzebie, którzy chcą wielbić Boga - tworzą historię - powiedział witając zgromadzonych pątników kierownik pielgrzymki o. Maksymilian Michcik ze Zgromadzenia Księży Michalitów.

Uroczystej mszy św. przewodniczył ks. Rafał Kamiński, Wikariusz Generalny Zgromadzenia Księży Michalitów. W homilii podkreślił on, że tylko Bóg może nasycić ludzie serce dając człowiekowi prawdziwe szczęście.

- Tym co pozwala Panu działać w naszym życiu jest wiara - powiedział duchowny, zwracając uwagę, że wielu współczesnych szuka ratunku i pomocy w miejscach które przynoszą im szkodę lub tylko doraźne wsparcie. Tymczasem tylko Zbawiciel może wlać w ludzkie serce takie wartości, które sprawią, że człowiek nigdy nie powie, że to co robi, czy gdzie żyje nie ma sensu. - Dla osoby, która zaufa Bogu nie ma sytuacji beznadziejnych - podkreślił kaznodzieja, zapewniając, że Chrystus towarzyszy człowiekowi swoją łaską.

Ks. Kamiński zachęcał również młodzież do odważnego dawania świadectwa swojej wiary wobec tych których będą spotykać na pątniczym szlaku.

- Pielgrzymka to nie jest rajd, ale radosna wędrówka z różańcem w ręku, pieśnią na ustach i modlitwą w sercu. Idziecie w imię Chrystusa z krzyżem na przedzie by zaświadczyć wobec innych, że Jezus jest tym, który niczego nie zabiera, a wszystko błogosławi, czyniąc człowieka szczęśliwym - powiedział duchowny, zwracając uwagę, że świadectwa wiary potrzebują zarówno ci, którzy są życzliwi pątnikom, jak i ludzie im nieprzychylni, czy wręcz wrogo ustosunkowani.

Nawiązując do hasła pielgrzymki „W mocy Ducha Świętego”, zakonnik zachęcał pątników, by dali się Bogu prowadzić.

- Bez pomocy Pana nie jesteście w stanie nie tylko wyznawać Jego imienia ale również podążać szlakiem. To Duch was uzdalnia do modlitwy i to On da wam potrzebne siły fizyczne. A zatem: „Nie bójcie się!”. „Wierzcie!” - zaapelował na zakończenie ks. Kamiński.

Do miejsca Piastowego, gdzie mieści się grób bł. ks. Bronisława Markiewicza, założyciela Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła pątnicy dotrą 13 lipca. Do pokonania mają ok. 400 km. Pielgrzymować będą poprzez diecezją warszawską, warszawsko-praską, radomską, sandomierską, rzeszowską i przemyską.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama