Nowy numer 44/2020 Archiwum

Odpocznij u kamedułów, potańcz na Bemowie

Znamy wyniki głosowania na przedsięwzięcia finansowane z budżetu partycypacyjnego w 2019 r. Mieszkańcy wybrali do realizacji 850 pomysłów za łączną kwotę 62 353 410 zł.

Ławki, doświetlenie niebezpiecznych przejść dla pieszych, rewitalizacja terenów zielonych, zajęcia gimnastyczne, warsztaty teatralne, strefy rodzinnej rekreacji... setki pomysłów na łączną kwotę 62 353 410 zł. Znamy już wyniki głosowania na pomysły w ramach piątej edycji budżetu partycypacyjnego w Warszawie. Mieszkańcy wybrali do realizacji 850 projektów.

Dzięki temu w 2019 r. za 90 tys. zł. powstanie pochylnia dla osób z niepełnosprawnościami w Parku Żeromskiego na Żoliborzu, a w pięć ciepłych weekendów odbywać się będzie wyprzedaż garażowa (podobnie na Ursynowie).

Na Marymoncie, przy ul. Potockiej zorganizowana zostanie dzielnicowa olimpiada, a w Parku Szymańskiego na Woli zyskają dużą pętlę. W kilku dzielnicach wzbogacą się biblioteczne księgozbiory, a seniorzy będą mogli zadbać o zdrowie, ćwicząc i uczestnicząc w wykładach na temat zapobiegania chorobom.

Kosztem 350 tys. powstanie ścieżka pieszo-rowerowa do Lasku na Kole wzdłuż torów linii kolejowej, od granicy Żoliborza, przez ul. Kozielską, obok Ośrodka Jeździeckiego Legia w kierunku al. Prymasa Tysiąclecia.

W ursynowskich parkach i przy placach zabaw (Park im. Romana Kozłowskiego, Park im. Jana Pawła II, Park Olkówek, Park Lasek Brzozowy i Polanka Raabego przy ul. Lokajskiego) zobaczymy w 2019 r. trampoliny ziemne, a przy Ratuszu Dzielnicy, od wiosny do jesieni, będzie można odwiedzić (tak, mimo zakazu handlu) targ zdrowej żywności.

W Ursusie zagłosowano na tężnię solankową na Osiedlu Niedźwiadek (podobnie w Parku Picassa na Tarchominie) i warsztaty robienia biżuterii w bibliotekach. Na Pradze Północ i Mokotowie zainwestują w zieleń, a na Białołęce - w rozbudowę strefy sportu nad Wisłą.

Na Bielanach mieszkańcy zagłosowali z kolei m.in. na projekt zagospodarowanie terenu przed zespołem klasztornym kamedułów w Lesie Bielańskim. Aby teren przed kościołem mógł w pełni służyć swoim mieszkańcom, potrzebuje doposażenia w sprzęty reakcyjne (ławki, sprzęty do zabawy dla dzieci), wykonania nowego chodnika, dosadzenia roślin, które będą spójne z architekturą zabytkowego kościoła oraz z charakterem rekreacyjnym miejsca. Pojawią się: bluszcz, jabłonki, sadzonki truskawek, jeżyk, malin - nawiązujące do sadów Kamedułów.

Ostateczną listę zadań przeznaczonych do realizacji zatwierdzi Rada m.st. Warszawy, uchwalając budżet m.st. Warszawy na rok 2019. Wszystkie zwycięskie projekty można zobaczyć na stronie budżetu partycypacyjnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama