Nowy numer 43/2020 Archiwum

"Nie chcę życia byle jakiego..."

28 lipca z sanktuarium przy ul. Żytniej po raz 10. wyruszy dwudniowa Piesza Pielgrzymka z Warszawy do Domu św. Faustyny w Ostrówku.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki, która na pątniczy szlak wyruszy w piątym roku 9-letniej nowenny w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, są słowa zaczerpnięte z modlitwy św. Stanisława Kostki: "Nie chcę życia byle jakiego…”.

Jak wyjaśnia s. Weronika ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, które opiekuje się Domem św. Faustyny w Ostrówku, w przeżywanym obecnie w Kościele Roku św. Stanisława Kostki, mają one zachęć do odkrywania pragnień własnego serca i pójścia za głosem Boga.

- Pielgrzymka jest doskonałą okazją do tego, by wsłuchać się w siebie i zadać pytanie: "Jakiego życia chcę?”, "Czego pragnę?”, "Czego brakuje mi do pełni szczęścia?”, "Za czym tęsknię?”. To także zaproszeni do podejmowania nowych decyzji, by tylko nasze decyzje zmieniają nasze życie - mówi s. Weronika.

Pielgrzymi wyruszą 28 lipca z sanktuarium św. Faustyny przy ul. Żytniej po Mszy św. o godz. 7. Pierwszego dnia przejdą dystans 22,9 km, na trasie znajdą się m.in. sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, katedra warszawsko-praska, kościół Świętej Trójcy w Ząbkach i bazylika Świętej Trójcy w Kobyłce. Drugiego dnia pątnicy będą mieli do pokonania dystans 22,4 km. Pielgrzymka zakończy się w Domu św. Faustyny Mszą św. o godz. 15.

Zapisy w godz. 19-21 u s. Noemi (tel. 532 790 869) i Jadwigi Malanowskiej (tel. 509 159 436). Więcej informacji na www.domfaustyny.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama